ЛИГА ШАМПИОНА: Левандовски и друштво ПРЕГАЗИЛИ Аустријанце! Узбудљиво је било у Ливерпулу (ВИДЕО)

08.03.2022. 22:58
Robert Levandovski
Роберт Левандовски / Извор: Реутерс

Мечеви осмине финала.

Позната су прва два тима која су се пласирала у четврфинале фудбалске Лиге шампиона. То су Бајерн и Ливерпул.

ГОТОВО ЈЕ: Русија не може да се бори за Светско првенство у фудбалу, Украјинцима померен термин

МОГУ ДА ОДАХНУ: Мбапе ипак стиже у Мадрид

А МИТАР ВОЗИ, ВОЗИ, ВОЗИ - НЕ СТАЈЕ! Погодио и 35. пут, а судија тек ДУНУО У ПИШТАЉКУ (ВИДЕО)

После ремија у Салцбургу (1:1), Бајерн је просто прегазио Аустраијанце на свом терену. Славили су са 6:1, а питање победника је решио Роберт Левандовски за само десетак минута.

Пољак је у периоду од 12. до 23. постигао три гола (прва два из пенала) и већ тада је било јасно ко иде даље. До краја полувремена погодио је Серж Гнабри, а на 5:0 је повисио Томас Милер у 54. Гости су ублажили пораз у 70. Стрелац је био Мауриц Кјеркгор.

Ипак, то није био коначан резултат. Прво је на 6:1 повисио својим другим голом Томас Милер у 83, а тачку на и је ставио Лирој Сане у 86. минуту.

Много више узбуђења је било у Ливерпулу. Изабтраници Јиргена Клопа су на реванш дошли са тријумфом од 2:0 у Милану против Интера, али нису баш лако изборили пласман.

Гол за Интер је постигао Лаутаро Мартоинез у 62. минуту када је скинуо паучину из левог угла гола Алисона. Ипак, одмах потом је поцрвенео Алексис Санчез и то је вероватно било је и пресудно да не сустигну резултат из првог дуела.