LIGA ŠAMPIONA: Di Marija SKINUO krunu Kralju! Moskovljani ŠOKIRALI Nemce, Oršić UNIŠTIO Italijane (VIDEO)

18.09.2019. 22:55
Real
Real / Izvor: Reuters

Odigrano prvo kolo elitnog takmičenja.

Velika uzbuđenja, ali i iznenađenja donelo je prvo kolo Lige šampiona. Posla dva meča koje su igrana od 18.55 časova, gde nije bilo pobednika, u preostalih šest prvog dana takmičenja viđeno je 24 gola, tri više nego na otvaranju elitnog takmičenja.

GRMELA JE ALIJANC ARENA: Delije MOĆNOM koreografijom ZAPALILE Minhen (VIDEO)

LIGA ŠAMPIONA: Prštalo je u Pireju, ali pobednika nije bilo, remi Briža i Galatasaraja (FOTO)

GRMEĆE I SA TOG MESTA: Pogledajte gde su smeštene Delije u Minhenu (VIDEO+FOTO)

Derbi večeri igran je na Parku prinčeva, gde je PSŽ dočekao najtrofejniji evropski klub iz Madrida. Iako bez pomoći suspendovanog Nejmara, Sveci su u laganom ritmu izašli na kraj sa Realom (3:0).

Predvođeni dvostrukim strelcem Anhelom di Marijom, domaćin je upisao prvenac u novoj sezoni. Argentinac je doneo vođstvo šampionu Francuske u 14. minutu, na dodavanje Bernata, da bi nekoliko trenutaka kasnije (33.) iskoristio pas Gaja i duplirao prednost.

Uspeli su gosti da postignu gol, učinio je to Bejl u 35. minutu, ali je VAR tehnologija presudila da je Velšanin loptu zahvatio rukom, pa je pogodak poništen.

Do kraja je Munije uspeo da postigne još jedan gol za Svece i nanese ubedljiv poraz Zidanovom timu.

Najubedljiviju pobedu večeri ostvario je Dinamo. Zagrepčani su na Maksimiru deklasirali Atalantu, a meč je obeležio Mislav Oršić.

Trostruki strelac u pobedi Modrih, matirao je odbranu gostiju u 31. 42. i 68. minutu, dok je mrežu Italijana "otključao" Leovac u 10. minutu, na dodavanje Stojanovića.

Mančester siti je prema očekivanju trijumfovao u Harkivu protiv Šahtjora (3:0). Gundongan je u 24. minutu asistirao Rijadu Marezu za vođstvo Pepovog tima, da bi nešto kasnije i sam uspeo da se upiše u strelce, kada mu se Iranac "revanširao" dodavanjem.

Konačan rezultat u finišu meča postavio je Gabrijel Žezus, pošto mu je u kontri asistirao De Brujne, pa je napadač Sitija sigurno odreagovao kada se našao pred golmanom tima iz Donjecka.

U još jednom derbiju večeri, Juventus je ispustio pobedu na "Vanda Metropolitanu" protiv Atletika (2:2). Do odlaska na odmor mreže su mirovale, da bi u nastavku bila viđena goleada. Na startu drugog dela, Kvardado evrogolom iskosa u šesnaestercu savladao Oblaka.

Već u 65. minutu Mautidi je preciznim udarcem glavom, na ubačaj Aleksa Sandra, duplirao prednost, dok je nadu Jorgandžijama vratio crnogorski reprezentativac Stefan Savić.

Bivši štoper Partizana je posle izvedenog slobodnog udarca ostao sam na drugoj stativi i iskoristio dodavanje Himeneza za konačan rezultat.

U poslednjim sekundama, ipak, Erera je nadmudrio odbranu Stare dame i posle kornera, udarcem glavom doneo ogromnu radost na tribinama.

Najveće iznenađenje priredila je Lokomotiva na "Baj Areni". Moskovljani su savladali Aspirindžije golovima Kričovjaka i Barinova, dok je igrač pobedničkog tima Hovedes autogolom spasao čast Nemaca.