LIGA ŠAMPIONA: Kovačić spasio Real, kiks Juventusa, Tigar razbio CSKA (VIDEO+FOTO)

02.11.2016. 23:04
Radamel Falkao
Radamel Falkao / Izvor: Reuters

Odigrani mečevi u grupama E, F, G i H.

Legija je bila na korak od podviga protiv aktuelnog osvajača Lige šampiona, preokrenula rezultat posle minusa na poluvremenu, ali je Mateo Kovačić u završnici doneo bod kraljevskom klubu.  Juventus je kiksnuo na domaćem terenu pošto je odigrao nerešeno sa Lionom, a malo je nedostajalo da u završnici Stara dama doživi i poraz, ali je Lakazet bio neprecizan. Monako se poigravao sa CSKA završivši posao već u prvom poluvremenu, a neumoljiv je bio Tigar, dvostruki strelac Radamel Falkao.

Real je na gostovanju pred praznim tribinama u Poljskoj protiv Legije poveo već u 1. minutu fantastičnim golom Gereta Bejla i tako najavio potencijalnu katastrofu za domaćina, naorčito kada je Benzema u 35. minutu povisio na 2:0. Tako međutim nisu mislili i igrači Legije, pošto je Ođiđa-Ofoe u 40. minutu smanjio zaostatak i doneo nadu na poluvremenu. Miroslav Radović je majstorijom doneo izjednačenje u 58. minutu, da bi potpuni preokret bio delo Mulina u 83. minutu. Izgledalo je da će Legija do prvih bodova u Ligi šampiona doći pobedom baš protiv Reala, ali je Mateo Kovačić ipak obezbedio bod Madriđanima u 86. minutu. U drugom meču grupe F Borusija iz Dortmunda je savladala Sporting za koji je u 78. minutu ušao Lazar Marković sa klupe. Milioneri su posao završili u prvom poluvremenu pogotkom Ramosa u 12. minutu.

Juventus je važio za favorita protiv Liona, ali je na kraju uzeo samo bod. Iguain je iz penala doveo Staru damu u vođstvo iz penala u 13. minutu, da bi Juventus potom kontrolisao dešavanja na terenu. Međutim, u poslednjih pet minuta Juve je strepeo pošto je prvo Toliso u 85. izjednačio da bi u samoj završnici veliku šansu propustio Lakazet. Kiks Juventusa u grupi H iskoristila je Sevilja koja je ubedljivo savladala Dinamo iz Zagreba i preuzela prvo mesto u grupi.

U grupi E Monaku je bilo dovoljno poluvreme da savlada CSKA u čijim je redovima Zoran Tošić odigrao 71. minut. Žerman je već u 13. minutu pogodio za 1:0, a zatim je na scenu stupio Tigar. Radamel Falkao je za 12 minuta dva puta tresao mrežu Akinfeeva u 29. i 41. minutu i obezbedio trijum timu iz Kneževine. U drugom meču grupe Bajer iz Leverkuzena je uspeo da savlada minimalnim rezultatom Totenhem u Londonu, a jedini pogodak postigao je Kampl u 65. minutu.

Najmanje uzbuđenja bilo je u grupi G. Kopenhagen i Lester podelili su bodove u Danskoj, a više razloga da žali ima domaćin koji je uputio čak 20 udaraca ka golu Kaspera Šmajhela. Andrija Pavlović je čitav meč odgledao sa klupe. Porto se nije mnogo mučio protiv Briža, a pobedu je Portugalcima doneo Silva u 37. minutu.