ЛИГА ШАМПИОНА: Ковачић спасио Реал, кикс Јувентуса, Тигар разбио ЦСКА (ВИДЕО+ФОТО)

02.11.2016. 23:04
Radamel Falkao
Радамел Фалкао / Извор: Реутерс

Одиграни мечеви у групама Е, Ф, Г и Х.

Легија је била на корак од подвига против актуелног освајача Лиге шампиона, преокренула резултат после минуса на полувремену, али је Матео Ковачић у завршници донео бод краљевском клубу.  Јувентус је кикснуо на домаћем терену пошто је одиграо нерешено са Лионом, а мало је недостајало да у завршници Стара дама доживи и пораз, али је Лаказет био непрецизан. Монако се поигравао са ЦСКА завршивши посао већ у првом полувремену, а неумољив је био Тигар, двоструки стрелац Радамел Фалкао.

Реал је на гостовању пред празним трибинама у Пољској против Легије повео већ у 1. минуту фантастичним голом Герета Бејла и тако најавио потенцијалну катастрофу за домаћина, наорчито када је Бензема у 35. минуту повисио на 2:0. Тако међутим нису мислили и играчи Легије, пошто је Ођиђа-Офое у 40. минуту смањио заостатак и донео наду на полувремену. Мирослав Радовић је мајсторијом донео изједначење у 58. минуту, да би потпуни преокрет био дело Мулина у 83. минуту. Изгледало је да ће Легија до првих бодова у Лиги шампиона доћи победом баш против Реала, али је Матео Ковачић ипак обезбедио бод Мадриђанима у 86. минуту. У другом мечу групе Ф Борусија из Дортмунда је савладала Спортинг за који је у 78. минуту ушао Лазар Марковић са клупе. Милионери су посао завршили у првом полувремену поготком Рамоса у 12. минуту.

Јувентус је важио за фаворита против Лиона, али је на крају узео само бод. Игуаин је из пенала довео Стару даму у вођство из пенала у 13. минуту, да би Јувентус потом контролисао дешавања на терену. Међутим, у последњих пет минута Јуве је стрепео пошто је прво Толисо у 85. изједначио да би у самој завршници велику шансу пропустио Лаказет. Кикс Јувентуса у групи Х искористила је Севиља која је убедљиво савладала Динамо из Загреба и преузела прво место у групи.

У групи Е Монаку је било довољно полувреме да савлада ЦСКА у чијим је редовима Зоран Тошић одиграо 71. минут. Жерман је већ у 13. минуту погодио за 1:0, а затим је на сцену ступио Тигар. Радамел Фалкао је за 12 минута два пута тресао мрежу Акинфеева у 29. и 41. минуту и обезбедио тријум тиму из Кнежевине. У другом мечу групе Бајер из Леверкузена је успео да савлада минималним резултатом Тотенхем у Лондону, а једини погодак постигао је Кампл у 65. минуту.

Најмање узбуђења било је у групи Г. Копенхаген и Лестер поделили су бодове у Данској, а више разлога да жали има домаћин који је упутио чак 20 удараца ка голу Каспера Шмајхела. Андрија Павловић је читав меч одгледао са клупе. Порто се није много мучио против Брижа, а победу је Португалцима донео Силва у 37. минуту.