LIGA ŠAMPIONA: Liverpul razmontirao Siti, Klop očitao lekciju Gvardioli! Roma sama sebe pobedila u Barseloni (VIDEO)

04.04.2018. 22:39
Fudbaleri Liverpula
Fudbaleri Liverpula / Izvor: Reuters

Domaćini sigurni u mečevima četvrtfinala koji su odigrani u sredu.

Jirgen Klop je postao noćna mora Pepa Gvardiole, a Liverpul je deklasirao Mančester siti u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona rezultatom 3:0 (3:0). „Redsi“ su jedini tim u Premijer ligi Engleske koji je ove sezone savladao moćne „građane“, a posle nacionalnog šampionata skinuli su im skalp u mnogo važnijoj utakmici, koja bi mogla da bude ključna za plasman među četiri najbolja tima Starog kontinenta. U drugom duelu večeri, Barselona je nadigrala Romu rezultatom 4:1 (1:0), a gosti su postigli dva autogola.

Liverpul je oborio na kolena goste iz Mančestera u roku od 19 minuta. Mohamed Salah je posle sumnjive ofsajd pozicije na početku akcije iskoristio smušenost odbrane Sitija i matirao golmana Edersona u 12. minutu.

Prednost domaćina je duplirao Okslajd Čemberlen sjajnim udarcem sa 20-ak metara, da bi „Enflid“ eksplodirao u 31. minutu, kada je Mane postigao gol glavom na asistenciju Salaha. Egipćanin se povredio početkom drugog poluvremena, ali je Liverpul imao kontrolu nad utakmicom i bez najboljeg igrača. "Redsi" su očitali lekciju prepotentnim "građanima" koji nisu šutnuli u okvir gola (!?) i sada su apsolutni favorit za prolazak u završnicu elitnog klupskog takmičenja.

Lionel Mesi, Luis Suarez i Andres Inijesta
Lionel Mesi, Luis Suarez i Andres Inijesta / Izvor: Reuters

Barselona se mučila sa Romom u prvom poluvremenu, sudija Dani Makeli je propustio da dosudi pnel za „vučicu“ u ranoj fazi meča posle duela Umtitija i Džeka (10. minut), a Katalonci su do prednosti stigli u 38. minutu. Danijele De Rosi je pokušao da preseče akciju Inijeste i Mesija i u najboljoj nameri je pogrešio i smestio loptu u svoju mrežu.

Domaćin je u nastavku dodao gas, a Rimljani su zatresli svoju mrežu i u 55. minutu kada je Manolas klizećim startom prvo pogodio stativu, a onda ga je lopta pogodila i završila iza Alisona.

Samo 240 sekundi kasnije čuvar mreže Rome je odbranio udarac Suareza, ali je na odbijenu loptu natrčao Pike i povećao na ubedljivih 3:0. Međutim, gosti se nisu predali i preko Edina Džeka smanjili na 3:1 u 80. minutu, da bi Suarez u 87. minutu vratio Brasu na sigurnih "plus tri". Kapiten Srbije Aleksandar Kolarov je proveo ceo meč na terenu u ekipi Rome i dobio žuti karton u 44. minutu posle faula nad Mesijem.

Revanš utakmice Mančester siti - Liverpul i Roma - Barselona na programu su 10. aprila.