LIGA ŠAMPIONA: Osveta Sitija, Arsenal se provukao, Grizman doneo tri boda Atletiku (VIDEO+FOTO)

01.11.2016. 23:17
Mančester Siti, Ilkaj Gundogan
Mančester Siti, Ilkaj Gundogan / Izvor: Reuters

Odigrani mečevi četvrtog kola grupa A, B, C i D.

Pep Gvardiola uspeo je sa Mančester Sitijem da se osveti Barseloni za težak poraz pre dve nedelje i tako se probije na drugo mesto u grupi. Arsenal se provukao protiv Ludogoreca u Bugarskoj pošto je Ozil omogućio Tobdžijama da osvoje sva tri boda u gostima. Bajern je savladao PSV u Holandiji, a Grizman je u nadoknadi vremena doneo pobedu Jorgandžijama.

Leo Mesi je u 21. minutu doneo prednost Barseloni i delovalo je da će Katalonci i u Mančesteru naterati Pepa Gvardiolu da crveni. Međutim, Građani su uspeli da se odbrane, a Ilkaj Gundogan u 39. minutu doneo izjednačenje na oduševljenje navijača. Tek što je počelo drugo poluvreme Kevin De Brujne je majstorski izveo slobodan udarav i savladao Terštegena, da bi Gundogan dotukao Barselonu u 74. minutu svojim drugim golom. Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za Siti.

Ludogorec je šokirao Arsenal u Bugarskoj posle teškog poraza u Londonu pre dve nedelje, pošto je već posle 15 minuta vodio 2:0 golovima Kafua u 12. i Keserua u 15. minutu. Tobdžije su uspele brzo da uzvrate pet minuta kasnije preko Granita Džake, da bi Žiru u 42. minutu done oizjednačenje. Činilo se da će Ludogorec uspeti da dođe do boda protiv favorita, ali je Mesut Ozil u 88. minut doneo sva tri boda Arsenalu. PSŽ prati u korak Arsenal zahvaljujući Menijeu koji je u 90. minutu pogodio za pobedu francuskog tima. Prethodno je Matuidi doveo Parižane u vođstvo u 43. mintu, ali je izjednačio Zufi u 76.

Bešiktaš i Napoli su odigrali nerešeno u Istanbulu, a tragičar je mogao da bude Nikola Maksimović koji je skrivio penal iz kojeg je Kvarežma doneo domaćinu prednost. Ipak, Hamšik je osigurao bod Napolitancima u 82. minutu. Duško Tošić doživeo je povredu kolena i morao je da napusti teren već u 24. minutu. Takođe u grupi B Benfika je savladala Dinamo iz Kijeva golom Salvio iz penala, a gosti su propustili priliku da izjednače takođe iz penala pošto je u 68. minutu bio neprecizan Moraes. Ljubomir Fejsa povredio je zglob posle pogibeljnog starta Ribaljke u 59. minutu.

Antoan Grizman omogućio je Atletiku iz Madrida da zadrži maksimalan učinak pošto je u nadoknadi vremena pogodio za pobedu Jorgandžija protiv Rostova. Grizman je bio strelac i u 28. minutu, ali je samo dva minuta kasnije Azmun. Bajern iz Minhena slavio je u Holandiji protiv PSV-a, ali će Bavarci imati razloga za nezadovoljstvo pošto je domaćin poveo u 14. minutu iako je Arijas bio u očiglednom ofsajdu. Ipak, Robert Levandovski je sa dva gola, u 34. iz penala i u 74. minutu, doneo sva tri boda šampionu Nemačke.