ЛИГА ШАМПИОНА: Освета Ситија, Арсенал се провукао, Гризман донео три бода Атлетику (ВИДЕО+ФОТО)

01.11.2016. 23:17
Mančester Siti, Ilkaj Gundogan
Манчестер Сити, Илкај Гундоган / Извор: Реутерс

Одиграни мечеви четвртог кола група А, Б, Ц и Д.

Пеп Гвардиола успео је са Манчестер Ситијем да се освети Барселони за тежак пораз пре две недеље и тако се пробије на друго место у групи. Арсенал се провукао против Лудогореца у Бугарској пошто је Озил омогућио Тобџијама да освоје сва три бода у гостима. Бајерн је савладао ПСВ у Холандији, а Гризман је у надокнади времена донео победу Јорганџијама.

Лео Меси је у 21. минуту донео предност Барселони и деловало је да ће Каталонци и у Манчестеру натерати Пепа Гвардиолу да црвени. Међутим, Грађани су успели да се одбране, а Илкај Гундоган у 39. минуту донео изједначење на одушевљење навијача. Тек што је почело друго полувреме Кевин Де Брујне је мајсторски извео слободан ударав и савладао Терштегена, да би Гундоган дотукао Барселону у 74. минуту својим другим голом. Репрезентативац Србије Александар Коларов одиграо је цео меч за Сити.

Лудогорец је шокирао Арсенал у Бугарској после тешког пораза у Лондону пре две недеље, пошто је већ после 15 минута водио 2:0 головима Кафуа у 12. и Кесеруа у 15. минуту. Тобџије су успеле брзо да узврате пет минута касније преко Гранита Џаке, да би Жиру у 42. минуту доне оизједначење. Чинило се да ће Лудогорец успети да дође до бода против фаворита, али је Месут Озил у 88. минут донео сва три бода Арсеналу. ПСЖ прати у корак Арсенал захваљујући Менијеу који је у 90. минуту погодио за победу француског тима. Претходно је Матуиди довео Парижане у вођство у 43. минту, али је изједначио Зуфи у 76.

Бешикташ и Наполи су одиграли нерешено у Истанбулу, а трагичар је могао да буде Никола Максимовић који је скривио пенал из којег је Кварежма донео домаћину предност. Ипак, Хамшик је осигурао бод Наполитанцима у 82. минуту. Душко Тошић доживео је повреду колена и морао је да напусти терен већ у 24. минуту. Такође у групи Б Бенфика је савладала Динамо из Кијева голом Салвио из пенала, а гости су пропустили прилику да изједначе такође из пенала пошто је у 68. минуту био непрецизан Мораес. Љубомир Фејса повредио је зглоб после погибељног старта Рибаљке у 59. минуту.

Антоан Гризман омогућио је Атлетику из Мадрида да задржи максималан учинак пошто је у надокнади времена погодио за победу Јорганџија против Ростова. Гризман је био стрелац и у 28. минуту, али је само два минута касније Азмун. Бајерн из Минхена славио је у Холандији против ПСВ-а, али ће Баварци имати разлога за незадовољство пошто је домаћин повео у 14. минуту иако је Аријас био у очигледном офсајду. Ипак, Роберт Левандовски је са два гола, у 34. из пенала и у 74. минуту, донео сва три бода шампиону Немачке.