LIGA ŠAMPIONA: Partizan petardom izrešetao Šerif i obezbedio evropsko proleće

28.11.2023. 20:16
Omladinci FK Partizan
Omladinci FK Partizan / Izvor: Foto: FK Partizan

Crno-beli anulirali dva gola zaostatka iz Moldavije.

Omladinci Partizana nastavljaju takmičenje u UEFA Ligi šampiona mladih timova. Crno-beli su savladali na stadionu u Humskoj Šerif sa 5:2 (3:0) i na spektakulran način izbrisali dva gola zaostatka iz prvog meča u Moldaviji i plasirali se i 1/16 finala.

NEĆE ON NIGDE: Partizan STAVIO VETO na ovog igrača u prelaznom roku!FK Partizan

NEĆE ON NIGDE: Partizan STAVIO VETO na ovog igrača u prelaznom roku!

HAOS U PARIZU: Tuča navijača Njukasla i PSŽ-a (VIDEO)navijači

HAOS U PARIZU: Tuča navijača Njukasla i PSŽ-a (VIDEO)

UTAKMICA ĆE SE BAŠ PRODUŽITI: Stižu nam nova pravila VAR tehnologije!VAR tehnologija

UTAKMICA ĆE SE BAŠ PRODUŽITI: Stižu nam nova pravila VAR tehnologije!

Vodili su izabranici trenera Nenada Stojakovića sa 5:0 u 73. minutu, ali su se opustili u finišu i dozvoli Moldavcima da postignu dva gola i učine meč krajnje dramatičnim.

Krenuli su crno-beli furiozno od samog starta i samo je bilo pitanje kad će prvi put kapitulirati golman Šerifa Dumenko. Ipak mreže su mirovale do polovine prvog poluvremena. A onda je ekspresno anuliran zaostatak iz Moldavije. Najpre je Dušan Jovanović doveo Partizan u vođstvo u 24. minutu, a samo dva minuta kasnije Nemanja Trifunović je povisio na 2:0.

Partizan je u 34. minutu imao veliki 3:0, a strelac je ponovo bio sjajni Jovanović. Do kraja poluvremena crnno-beli su propustili veliki broj prilika, tako da se rezultata nije menjao.

Odolevala je odbrana Šerifa sve do 65. minuta kad je Bogdan Mirčetić pogodio za 4:0, a činilo se da Moldavcima preti katastrofa kad je Trifunović zatresao mrežu u 73. minutu.

Međutim, usledila je dramatična završnica jer je Artiom Dižinari golovima u 81. i 93. minutu i smanjio u ukupnom skoru na 5:4. Ipak, na sreću crno-belih vremena za nova uzbuđenja nije bilo, tako da je slavlje moglo da počne.

Partizan će takmičenje nastaviti 6. ili 7. februara, kad se igra plej-of za plasman u osminu finala. Rival "crno-belima" biće neka od drugoplasiranih ekipa iz grupne faze UEFA Lige mladih.

Ime narednog protivnika Partizan će saznati 19. decembra na žrebu u Nionu.