ЛИГА ШАМПИОНА: Партизан петардом изрешетао Шериф и обезбедио европско пролеће

28.11.2023. 20:16
Omladinci FK Partizan
Омладинци ФК Партизан / Извор: Фото: ФК Партизан

Црно-бели анулирали два гола заостатка из Молдавије.

Омладинци Партизана настављају такмичење у УЕФА Лиги шампиона младих тимова. Црно-бели су савладали на стадиону у Хумској Шериф са 5:2 (3:0) и на спектакулран начин избрисали два гола заостатка из првог меча у Молдавији и пласирали се и 1/16 финала.

НЕЋЕ ОН НИГДЕ: Партизан СТАВИО ВЕТО на овог играча у прелазном року!FK Partizan

НЕЋЕ ОН НИГДЕ: Партизан СТАВИО ВЕТО на овог играча у прелазном року!

ХАОС У ПАРИЗУ: Туча навијача Њукасла и ПСЖ-а (ВИДЕО)navijači

ХАОС У ПАРИЗУ: Туча навијача Њукасла и ПСЖ-а (ВИДЕО)

УТАКМИЦА ЋЕ СЕ БАШ ПРОДУЖИТИ: Стижу нам нова правила ВАР технологије!VAR tehnologija

УТАКМИЦА ЋЕ СЕ БАШ ПРОДУЖИТИ: Стижу нам нова правила ВАР технологије!

Водили су изабраници тренера Ненада Стојаковића са 5:0 у 73. минуту, али су се опустили у финишу и дозволи Молдавцима да постигну два гола и учине меч крајње драматичним.

Кренули су црно-бели фуриозно од самог старта и само је било питање кад ће први пут капитулирати голман Шерифа Думенко. Ипак мреже су мировале до половине првог полувремена. А онда је експресно анулиран заостатак из Молдавије. Најпре је Душан Јовановић довео Партизан у вођство у 24. минуту, а само два минута касније Немања Трифуновић је повисио на 2:0.

Партизан је у 34. минуту имао велики 3:0, а стрелац је поново био сјајни Јовановић. До краја полувремена crnno-beli су пропустили велики број прилика, тако да се резултата није мењао.

Одолевала је одбрана Шерифа све до 65. минута кад је Богдан Мирчетић погодио за 4:0, а чинило се да Молдавцима прети катастрофа кад је Трифуновић затресао мрежу у 73. минуту.

Међутим, уследила је драматична завршница јер је Артиом Дижинари головима у 81. и 93. минуту и смањио у укупном скору на 5:4. Ипак, на срећу црно-белих времена за нова узбуђења није било, тако да је славље могло да почне.

Партизан ће такмичење наставити 6. или 7. фебруара, кад се игра плеј-оф за пласман у осмину финала. Ривал "црно-белима" биће нека од другопласираних екипа из групне фазе УЕФА Лиге младих.

Име наредног противника Партизан ће сазнати 19. децембра на жребу у Ниону.