TEŠKI DANI ZA ĐAVOLE: Mančester ostao i bez Lige Evrope, slavi se u Danskoj

LIGA ŠAMPIONA: Rasplet u grupi B, Sevilja ostala i bez Lige Evrope (VIDEO)FK Sevilja

LIGA ŠAMPIONA: Rasplet u grupi B, Sevilja ostala i bez Lige Evrope (VIDEO)

SVETSKO KLUPSKO PRVENSTVO: Al Itihad bez problema do četvrtfinala FK Al Itihad

SVETSKO KLUPSKO PRVENSTVO: Al Itihad bez problema do četvrtfinala

Ronaldo: Zaista mi je žao što nisam ranije došao u Al NasrKristijano Ronaldo

Ronaldo: Zaista mi je žao što nisam ranije došao u Al Nasr

Fudbaleri Mančester junajteda završili su evropsku avanturu za ovu sezonu. Đavolima je u poslednjem kolu bila potrebna pobeda nad Bajernom i remi na meču Kopenhagena i Galatasaraja da bi obezbedili osminu finala Lige šampiona. Ipak, ništa od toga se nije desilo.

Tim Erika Ten Haga je poražen od Bajerna minmalnim rezultatom (1:0) na Old Trafordu. Trenutak odluke desio se u 71. minutu kada je Koman pogodio na asistenciju Kejna.

Kopenhagen se dokopao nokaut faze. Danci su savladali Galatasaraj u direktnom okršaju. Kao i u Engleskoj, jedan gol je presudio. Lerager je golom u 58. minutu bio koban po Turke, koji će takmičenje nastaviti u 1/16 finala Lige Evrope.

Fudbalerima Napolija je bio dovoljan i remi za mesto u nokaut fazi, a Italijani nisu kalkulisali i savladali su Bragu (2:0) na stadionu "Dijego Armando Maradona". Izabranicima Valtera Macarija je bilo dovoljno prvo poluvreme. Saci je postigao autogol, da bi kasnije i Osimen postigao prvi gol u ovogodišnjoj Ligi šampiona.

Real je slavio na gostovanju Union Berlinu (3:2) i tako završio grupnu fazu sa svih šest pobeda.

Inter je propustio priliku da pobedom nad Real Sosijedadom obezbedi prvo mesto u grupi D, ali je meč završen bez golova i tim iz San Sebastijana ide sa pol pozicije među 16 najboljih. Benfika je bila bolja od Salcburga (1:3) i obezbedila mesto u Ligi Evrope. Heroj Portugalaca je bio Kabral koji je pogodio u četvrtom minutu nadoknade čime je tim iz Lisabona završio kao treći u grupi zbog bolje gol razlike u odnosu na Salcburg.