LIGA ŠAMPIONA: Barsa prebrodila neugodne Ukrajince, Fejnord "preslišao" Lacio

25.10.2023. 20:43
FK Barselona
FK Barselona / Izvor: Reuters

Domaćini slavili.

Fudbaleri Barselone savladali su Šahtjor (2:1), dok je Fejnord bio bolji od Lacija (3:1) u prvim utakmicama grupa H i E Lige šampiona.

Pikea pitali ko treba da bude trener Barse, njegov odgovor je sve iznenadioĐerar Pike

Pikea pitali ko treba da bude trener Barse, njegov odgovor je sve iznenadio

DELUJE NEMOGUĆE, ALI JE ISTINA: Tonali igra večeras u LŠ igra protiv Borusije Dortmund?Sandro Tonali

Nemačka, Holandija i Belgija podnele kandidaturu za domaćina SP za žene 2027.Fifa

Nemačka, Holandija i Belgija podnele kandidaturu za domaćina SP za žene 2027.

Tim Ćavija Ernandeza ostao je savršen u elitnom takmičenju iako je mladi stručnjak pred duel sa ukrajinskim šampionom imao pregršt kadrovskih problema.

Mrežu gostiju Barsa je načela u 28. minutu. Gundogan je sjajno uposlio Fermina Lopeza, ovaj volej udarcem pogodio stativu, da bi na odbijenu loptu natrčao Feran Tores i poslao je u mrežu. Prvobitno je gol bio poništen, ali posle pregledavanja VAR snimka dokazano je da je gol bio regularan i domaći su poveli.

Mladi Lopez je posle osam minuta pogodio još jednu stativu, ali na njegovu sreću lopta se od okvira gola odbila u mrežu i to je bilo 2:0 za Blaugranu.

Georgi Sudakov je u 62. minutu smanjio rezultat, ali više od toga Ukrajinci nisu mogli.

U Holandiji je Fejnord pokazao da je ovom trenutku bolja ekipa od Lacija. Sjajno prvo poluvreme bilo je dovoljno timu sa De Kajpa. Himenez i Zeruki su doneli kapitalno vođstvo timu Arnea Slota, s tim što im je ranije već jedan gol poništen i to kada se Himenez našao u ofsajdu.

Sjajni meksički napadač je još jednim pogotkom u 74. minutu totalno dotukao protivnika. Pedro je ublažio poraz golom sa penala sedam minuta pre kraja.