LIGA ŠAMPIONA: Varan pao sa MARSA, Real eliminisan, Siti rutinski do četvrtfinala (VIDEO)

07.08.2020. 22:59
FK Mančester siti
FK Mančester siti / Izvor: FOTO: Tanjug/AP
Francuski defanzivac pravio početničke greške.

Dvostrukim trijumfom protiv najtrofejnijeg evropskog kluba, Mančester Siti se plasirao u četvrtfinale Lige šampiona. Posle pobede u Madridu od 2:1, Građani su na svom terenu istim rezultatom savladali Real i overili plasman među osam najboljih.

Slavni madridski klub upropastio je defanzivac Rafael Varan. Francuski reprezentativac kao da je pao sa marsa na Etihad. Napravio je dva kiksa o kojima će se dugo pričati i bukvalno poklonio golove igračima Sitija.

STANKOVIĆ OTVORIO DUŠU: Biće još pojačanja! Ova dva majstora su velike želje Zvezde

LEONARDO SVE BLIŽI HUMSKOJ: Ljubimac juga je OVO poručio Grobarima (VIDEO)

TRAMPA KOJA TRESE SERIJU A: Nikola Milenković oblači dres italijanskog velikana (FOTO)

Prvo kolosalnu grešku Veran je napravio već u devetom minutu. Loptu mu je ukrao Gabrijel Žezus, prosledio Rahimu Sterlingu, kome nije bilo teško da iz neposredne blizine donese vođstvo svojoj ekipi.

Iako  je odbrana Real napravila još nekoliko grešaka, Madriđani su uspeli da se stabilizuju i dođu do izjednačenja. U 28. minutu sjajan prodor napravio je Rodriga koji je lako prošao po desnoj strani, lepo centrirao, a Karim Benzema sa peterca glavom rutinski pogodio mrežu Edersona.

U nastavaku igre Mančester siti je bio daleko bolji rival. Imali su u drugom poluvremenu velika šanse Gabrijel Žezus i De Brujne, ali je Kurtoa uspevao da odbrani. Ipak, 68. minutu bio je nemoćan.

Nova katastrofalnu grešku napravio je Rafaela Varana. Ponovo je loše dodao loptu belgijskom golmanu. To je kaznio Gabrijel Žezus i doneo novu prednost svojoj ekipi.

Koji minut kasnije Luka Modrić je imao šansu, ali je bio neprecizan. Bilo je to gotovo sve od Madriđana. Od 83. minuta na terenu je bio i Luka Jović. U samom finišu srpski golgeter je pao u šesnestercu, ali sudiju Brihu nije palo na pamet da pokaže na belu tačku.

Protivnik Mančester sitija u četvrtfinalu biće Lion koji je eliminisao Juventus. Posle pobede od 1:0 u Francuskoj, u Torinu su poraženi sa 2:1 što im je zbog postignutog gola u gostima bilo dovoljno za palsman među osam najboljih.

PORŠE, ROĐACI: Pre dolaska u Beograd, Džordan Lojd kupio LJUTU MAKINU (FOTO)

VAPAJ ODŽOVE DEVOJKE IZ BEOGRADA: Probudi se veliki čoveče da pijemo kafu, sinu ću dati ime Majkl (VIDEO)

TOMIĆ NEUTEŠAN: Izgubio sam velikog prijatelja