LUDILO NA ETIHADU: Gol-tehnologija, tri pogotka i na kraju SLAVLJE (VIDEO)

03.01.2019. 22:53
FK Mančester Siti - FK Liverpul
FK Mančester Siti - FK Liverpul / Izvor: Reuters

Neverovatan meč.

Neverovatan meč u Mančesteru. Utakmica koja je mogla da odluči o tituli završena je pobedom Mančester Sitija od 2:1. Liverpul je u duel ušao sa sedam bodova prednosti, ali sada je razlika četiri i još ništa nije rešeno.

Siti je na poluvremenu vodio sa 1:0 i to golom Serhia Aguera u 40. minutu. Pre toga bila je zanimljiva situacija u kojoj je 11,2 milimitara uz pomoć gol-tehnologije odlučilo da Liverpul ne dođe do vođstva u 18. minutu.

MILIMETRI SU NEDOSTAJALI: Liverpul nije imao sreće (FOTO)

AGUERO ZAKUCAO LOPTU: Siti vodi u derbiju Premijer lige (VIDEO)

Liverpul je izjednačio golom Firmina u 64. minutu i tako je na trenutak primakao titulu Enfildu.

Bio je to predivan mat u tri poteza. Aleksander-Arnold prebacuje sa desne na levu stranu do Robertsona koji loptu hvata u letu i prebacuje do firmina koji se samo poklonio ispred gola i rutinski glavom zatresao mrežu.

Ipak, samo osam minuta kasnije opet pogodak i to u mreži Liverpula. Sterling po zemlji menja stranu i šalje je Saneu koji je utrčao i šutirao u suprotan ugao gola Alisona. Nanišanio je idealno, od lopta se odbila od stative u mrežu, a Siti je opet poveo.

Bio je to i krajnji rezultat i znak da počne veliko slavlje na Etihadu.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.