LUDNICA U ATINI: Domagoj Vida IZBACIO "svoj" Dinamo u 100. minutu (VIDEO)

19.08.2023. 23:07
Domagoj Vida
Domagoj Vida / Izvor: Profimedia

Ovo ni Hičkok ne bi režirao...

Fudbaleri AEK-a iz Atine plasirali su se večeras u plejof kvalifikacija za Ligu šampiona pošto su u Atini remizirali sa ekipom Dinama iz Zagreba 2:2.

”URADIO JE SVE DA ODE”: Oglasili se iz Fulama zbog Mitrovićevog odlaska

MOGU SPARSI I BEZ KEJNA: Totenhem u nastavku bolji od Junajteda

DOMINACIJA BUKARIJA I LUČIĆA: Zvezda rutinski protiv Spartaka!

Zarepčani nisu uspeli da nadoknade gol zaostatka iz prve utakmice u glavnom gradu Hrvatske gde je bilo 2:1 za "Dikefalose" iako su u Grčkoj imali 2:0, a gol za prolaz dalje AEK-a postigao je Domagoj Vida, bivši igrač upravo Dinama iz Zagreba.

Izbranici Igora Bišćana strpljivo su čekali svoju priliku na stadionu koji Grci zovu Sveta Sofija, pa su "modri" u finišu prvog poluvremena poveli golom Josipa Šutala koji se najbolje snašao u petercu rivala posle odbijene lopte.

Nismo mnogo fudbala videli ni u nastavku igre, sve do 65. minuta kada je Robert Ljubičić iskoristio odlično dodavanje Petkovića i iz prve savladao nemoćnog Stankovića.

AEK je od tog trenutka morao da krene na sve ili ništa, Matijas Almeida uveo je u igru i reprezentativca Srbije Mijata Gaćinovića koji je imao nekoliko zapaženih poteza, a onda je krenula totalna ludnica.

Krenula je nadoknada vremena kada su mnogi pomislili da će Dinamo proći dalje, ali tako nisu mislili domaćini koji su anulirali zaostatak u drugom minutu nadoknade golom Serhija Arauha.

Sudija Eskas je sedam minuta kasnije dosudio penal za Atinjane, loptu je preuzeo Levi Garsija i promašio, ali se na pravom mestu u pravo vreme našao Domagoj Vida i svojim golom presudio bivšem i matičnom klubu.

AEK je u ovom dvomeču prošao težak put, vodio i bio na rubu eliminacije nakon tragične smrti navijača Mihalisa Kacurisa, ali ekipa Matijasa Almeide na kraju uspela je da eliminiše Zagrepčane.

AEK iz Atine će se u plejofu kvalifikacija za Ligu šampiona sastati sa prvakom Belgije Antverpom.