ЛУДНИЦА У АТИНИ: Домагој Вида ИЗБАЦИО "свој" Динамо у 100. минуту (ВИДЕО)

19.08.2023. 23:07
Domagoj Vida
Домагој Вида / Извор: Профимедиа

Ово ни Хичкок не би режирао...

Фудбалери АЕК-а из Атине пласирали су се вечерас у плејоф квалификација за Лигу шампиона пошто су у Атини ремизирали са екипом Динама из Загреба 2:2.

”УРАДИО ЈЕ СВЕ ДА ОДЕ”: Огласили се из Фулама због Митровићевог одласка

МОГУ СПАРСИ И БЕЗ КЕЈНА: Тотенхем у наставку бољи од Јунајтеда

ДОМИНАЦИЈА БУКАРИЈА И ЛУЧИЋА: Звезда рутински против Спартака!

Зарепчани нису успели да надокнаде гол заостатка из прве утакмице у главном граду Хрватске где је било 2:1 за "Дикефалосе" иако су у Грчкој имали 2:0, а гол за пролаз даље АЕК-а постигао је Домагој Вида, бивши играч управо Динама из Загреба.

Избраници Игора Бишћана стрпљиво су чекали своју прилику на стадиону који Грци зову Света Софија, па су "модри" у финишу првог полувремена повели голом Јосипа Шутала који се најбоље снашао у петерцу ривала после одбијене лопте.

Нисмо много фудбала видели ни у наставку игре, све до 65. минута када је Роберт Љубичић искористио одлично додавање Петковића и из прве савладао немоћног Станковића.

АЕК је од тог тренутка морао да крене на све или ништа, Матијас Алмеида увео је у игру и репрезентативца Србије Мијата Гаћиновића који је имао неколико запажених потеза, а онда је кренула тотална лудница.

Кренула је надокнада времена када су многи помислили да ће Динамо проћи даље, али тако нису мислили домаћини који су анулирали заостатак у другом минуту надокнаде голом Серхија Арауха.

Судија Ескас је седам минута касније досудио пенал за Атињане, лопту је преузео Леви Гарсија и промашио, али се на правом месту у право време нашао Домагој Вида и својим голом пресудио бившем и матичном клубу.

АЕК је у овом двомечу прошао тежак пут, водио и био на рубу елиминације након трагичне смрти навијача Михалиса Кацуриса, али екипа Матијаса Алмеиде на крају успела је да елиминише Загрепчане.

АЕК из Атине ће се у плејофу квалификација за Лигу шампиона састати са прваком Белгије Антверпом.