moderate rain
16.05.2024.
117.1192
107.5969

MALER ZA LIVERPUL: Odbranili se sa devetoricom, pa autogolom u 96. minutu ostali bez boda

30.09.2023. 21:05
Žoel Matip
Žoel Matip / Izvor: Reuters

Duel sedmog kola.

Fudbaleri Totenhema došli su do dramatične pobede u poslednjem meču koji se u subotu igrao u okviru sedmog kola engleske Premijer lige. Naneli su Liverpulu prvi poraz u sezoni – bilo je 2:1 (1:1).

LAJPCIG JE OZBILJNA EKIPA, ALI NE BEZ MANA: Vodili 2:0 protiv Bajerna, na kraju umalo da padne preokret

PROKOMENTARISAO ONO ŠTO SE DESILO NA POLUVREMENU Bahar nije štedeo svoje igrače

DON VLADIMIR IVIĆ: Ubedljivo prvo mesto posle 10 mečeva i gol-razlika 16:3!

Liverpul je dobio dva crvena kartona, a pobednika je odlučio autogol Žoela Matipa u šestom minutu nadoknade vremena.

Istali su bez Kurtisa Džonsa u 26. minutu, a deset minuta kasnije Rišarlison je asistirao kapitenu Sonu, koji je vešto reagovao, a Totenhem je poveo sa 1:0.

Virdžil van Dajk je posle centaršuta glavom prebacio loptu do Kodija Gakpa koji pogađa i poravanva na 1:1. Bio je to četvrti minut nadoknade u prvom delu.

U 69. minutu je Diogo Žota posle prekršaja dobio drugi žuti karton i gosti su ostali sa dva igrača manje.

Delovalo je da će Liverpul izdržati sa devetoricom, ali u 90+6. minutu defanzivac Žoel Matip postiže autogol i donosi tri boda domaćin.