PROBUDILI SE "ĐAVOLI": Junajted slavio i protiv Aston Vile!

11.02.2024. 20:18
Bruno Fernandeš
Bruno Fernandeš / Izvor: Reuters

Pobeda na gostovanju...

Fudbaleri Mančester junajteda slavili su na gostovanju Aston Vili rezultatom 2:1, u utakmici 24. kola engleske Premijer lige.

ARSENAL "ISPRAZNIO" LONDON STADION ZA JEDNO POLUVREME: Tobdžije ŠESTICOM razbile Vest HemFK Arsenal

TSC SRUŠIO TRAKTORISTE: Pantović i Sos tresli mrežu domaćina!FK TSC

TSC SRUŠIO TRAKTORISTE: Pantović i Sos tresli mrežu domaćina!

ŠVEĐANI PRIŽELJKUJU: Zlatan Ibrahimović će igrati protiv Srbije!Zlatan Ibrahimović

ŠVEĐANI PRIŽELJKUJU: Zlatan Ibrahimović će igrati protiv Srbije!

"Crveni đavoli" su na "Vila Parku" nastavili pozitivnu tradiciju u međusobim okršajima sa velikanom iz Birmingema, kojeg su u dosadašnjih 58 duela savladali po 40. put.

Mogao je večerašnji duel da ode u oba smera ali su na kraju zahvaljujući Skotu Mektominiju tri boda otišla u Mančester. Štotski vezista je u 86. minutu postigao svoj peti ovosezonski gol i vratio Junajtedu prednost, a kao i u prethodna četiri navrata njegov tim je slavio  kada se on upisivao u strelce.

Otvorio je tim Erika ten Haga odlično susret u Birmingemu i poveo nakon 17. minuta igre golom Rasmusa Hojlunda, ali je u 67. minutu Daglas Luiz poravnao na 1:1.

Ipak, poslednju reč imao je Mektomini koji je u 86. minutu odlično utrčao u šesnaesterac rivala i glavom zatresao mrežu Vile nakon centaršuta Dioga Dalota sa desnog boka.

Ovom podom Junajted se vratio u trku za plasman u Ligu šampiona, pošto trenutno za četvrtoplasiranim Totenhemom zaostaje šest bodova, dok je Aston Vila pala na peto mesto sa pet bodova više od večerašnjeg rivala.