ПРОБУДИЛИ СЕ "ЂАВОЛИ": Јунајтед славио и против Астон Виле!

11.02.2024. 20:18
Bruno Fernandeš
Бруно Фернандеш / Извор: Реутерс

Победа на гостовању...

Фудбалери Манчестер јунајтеда славили су на гостовању Астон Вили резултатом 2:1, у утакмици 24. кола енглеске Премијер лиге.

АРСЕНАЛ "ИСПРАЗНИО" ЛОНДОН СТАДИОН ЗА ЈЕДНО ПОЛУВРЕМЕ: Тобџије ШЕСТИЦОМ разбиле Вест ХемFK Arsenal

ТСЦ СРУШИО ТРАКТОРИСТЕ: Пантовић и Сос тресли мрежу домаћина!FK TSC

ТСЦ СРУШИО ТРАКТОРИСТЕ: Пантовић и Сос тресли мрежу домаћина!

ШВЕЂАНИ ПРИЖЕЉКУЈУ: Златан Ибрахимовић ће играти против Србије!Zlatan Ibrahimović

ШВЕЂАНИ ПРИЖЕЉКУЈУ: Златан Ибрахимовић ће играти против Србије!

"Црвени ђаволи" су на "Вила Парку" наставили позитивну традицију у међусобим окршајима са великаном из Бирмингема, којег су у досадашњих 58 дуела савладали по 40. пут.

Могао је вечерашњи дуел да оде у оба смера али су на крају захваљујући Скоту Мектоминију три бода отишла у Манчестер. Штотски везиста је у 86. минуту постигао свој пети овосезонски гол и вратио Јунајтеду предност, а као и у претходна четири наврата његов тим је славио  када се он уписивао у стрелце.

Отворио је тим Ерика тен Хага одлично сусрет у Бирмингему и повео након 17. минута игре голом Расмуса Хојлунда, али је у 67. минуту Даглас Луиз поравнао на 1:1.

Ипак, последњу реч имао је Мектомини који је у 86. минуту одлично утрчао у шеснаестерац ривала и главом затресао мрежу Виле након центаршута Диога Далота са десног бока.

Овом подом Јунајтед се вратио у трку за пласман у Лигу шампиона, пошто тренутно за четвртопласираним Тотенхемом заостаје шест бодова, док је Астон Вила пала на пето место са пет бодова више од вечерашњег ривала.