Utorak 19. mar 2024.
Bruno, Šo

SOLSKJER KOBAN PO GVARDIOLU: Bez primljenog gola u mančesterskom derbiju, Bruno i Šo precizni (VIDEO)

Iznenađujuće.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su kao gosti na "Etihadu" u gradskom derbiju ekipu Mančester sitija sa 2:0 (1:0).

NEDELJA ZA UŽIVANJE – STANIJA TI DONOSI 200% VIŠE ZABAVE

MA DA LI JE MOGUĆE?! Magija Gobeljića! Iskupljenje u pravom trenu - asistencija za špice i gol Bena (VIDEO)

"IZVINJAVAM SE SVIMA, ALI..." Natho nikad otvoreniji, rekao šta mu na srcu: "Ovo je užasno"

Ponovo se Ole Gunar Solskjer pokazao nezgodnim za Pepa Gvardiolu, pa je Junajted kao i prošle sezone odneo bodove sa gostovanja komšijama.

Što je najbitnije, ovo im je bila prva pobeda u mečevima sa klubovima iz "top šest" ove sezone, a vratila ih je i na drugo mesto tabele Premijer lige ispred Lestera.

Bilo je jasno još uoči meča da će nečija serija morati da se prekine - ona strašna, Sitijeva koji je imao 21 pobedu zaredom, ili Junajtedova na strani.

Ispostavilo se da je stao Siti, a da je Junajted nastavio neverovatan niz mečeva bez poraza u gostima u Premijer ligi, ovo im je bio 22. u nizu.

Solskjerov tim nije izgubio bitku za bodove još od januara 2020. kada su sa 2:0 izgubili od Liverpula. I na Etihadu su dobro krenuli, već posle prve akcije u drugom minutu dobili su penal. Gabrijel Žezus je oborio Antonija Marsijala, a sudija Entoni Tejlor pokazao na 11 metara.

Bruno Fernandeš je po ko zna koji put ove sezone šutirao sa bele tačke, Ederson ga je pročitao, ali nije uspeo da spreči da lopta uđe u mrežu i gosti su poveli. Luk Šo je u četvrtom minutu mogao da povisi na 0:2, da bi Siti do odmora pripretio dva puta, preko Zinčenka u 24. i De Brujnea u 43. iz slobodnog udarca.

Čim je krenulo drugo poluvreme, viđene su dve prilike za Siti, najbolju je imao Rodri u 48. minutu kada je pogodio prečku. U 50. minutu, Junajted je stigao do drugog gola.

Luk Šo je odigrao sjajno, dugo je vukao loptu sa svoje polovine, da bi potom odlično šutirao posle povratne lopte, plasiravši loptu u levi donji ugao - 0:2.

Do kraja meča, dve prilike za Marsijala i po jedna za Rodrija i Fila Fodena, ali se rezultat nije promenio, pa je Junajted tako smanjio prednost lidera Premijer lige na 11 bodova.