MURINJOVI TEŠKAŠI SLOMILI FEJNORD: Roma posle produžetaka do polufinala Lige Evrope (VIDEO)

20.04.2023. 23:42
Žoze Murinjo
Žoze Murinjo / Izvor: Reuters

Gospodin Specijalni u pohodu na novi trofej.

Fudbaleri Rome plasirali su se u polufinale Lige Evrope posle pobede nad Fejnordom u drugoj utakmici, posle produžetaka su slavili domaći 4:1. U Roterdamu je bilo 1:0 za Holanđane.

LIGA EVROPE: Megvajer pogurao Sevilju ka polufinalu, Vlahović nastavio post, ali Juve izdržao u Lisabonu (VIDEO)

UMALO OD GOTOVOG VERESIJA: Srpska Fiorentina se neočekivano mučila, ali prošla u polufinale (VIDEO)

SADA SE SVE MENJA: Juventusu zvanično VRAĆENI bodovi, Vlahović i Kostić ponovo u Ligi šampiona

Trener Vučice Žoze Murinjo odlučio je da od starta meča ne pošalje na teren uzdanice tima: Paula Dibalu i Tamija Ejbrahama i na kraju se ispostavilo da je to bila dobra odluka.

Upravo su njih dvojica bili najsvežiji na terenu od ulaska u igru u 73. minutu meča i pogurali svoj tim ka mestu među četiri najbolja tima.

No, nije tako izgledalo pošto je Roma pre ulaska pomenutog dvojca imala prednost, golom Spinacole u 60. minutu, da bi deset minuta pre kraja Pajšao iskoristio nepažnju u odbrani domaćih i glavom doveo svoj tim na korak od polufinala.

No, potom na scenu stupaju Dibala i Ejbraham. Prvo je Argetinac samo minut pre kraja odveo meč u produžetak, da bi u dodatnih 30 minuta i Ejbraham dao svoj doprinos.

Umakao je Englez odbrani gostiju u 101. minutu, ubacio oštru loptu u srce šesnaesterca gde je priseban bio El Šaravi i doveo Olimpiko do transa.

U 109. minutu je rešeno pitanje pobednika, ponovo Ejbraham je bio u srcu svega. Šutirao je napadač u šesnaestercu gostiju, odbranio je taj udarac Bajlou, ali je na odbijenu loptu natrčao Pelegrini i poslao je u mrežu. Prvobitno je gol poništen, ali je odlukom VAR tehnologije ustanovljeno da je Ejbraham bio u dozvoljenoj poziciji. Još jedan detalj vredan pomena jeste crveni Himeneza u 120. minutu, posle starta nad Manćinijem.

Roma će u borbi za finale igrati sa Bajerom iz Leverkuzena koji je bio bolji od Union Sen Žiloe. Slavili su izabranici Ćabija Alonsa u Belgiji 4:1, posle nemačkih 1:1.

Pogledajte kako izgleda Beatris Moreira, devojka Giljermea Soareša fudbalera Brage