Najmlađe Zemunke osvojile Mini Maksi Kup Beograda

25.02.2019. 17:33
ŽFK Zemun
ŽFK Zemun / Izvor: Foto: Promo

Plavo-zelene ubedljive, trijumf od 5:0 za pehar i slavlje.

Najmlađe fudbalerke ŽFK Zemun u subotu su osvojile Mini Maksi Kup Beograda za devojčice 2006. godište i mlađe i tako napravile lepu uvertiru za seniorke koje su u prvoj zvaničnoj utakmici ove godine odmerile snage sa Heroj Poletom.

ĐEREOVA ISPOVEST POTRESLA SVET: Majka Endija Mareja u neverici, a Cicipas je sve ostavio bez teksta

RAMBO JE POKRENUO LAVINU: Javio se i Albert Nađ! Da li se PLAĆALO za IGRANJE u reprezentaciji? (FOTO)

Nije sve krenulo baš kako je planirano u svlačionici Zemunovih dama u kopačkama. Mučile su se Zemunke, ređale su šanse, ali je to sve bilo blago i bez rezultata. Golmanka Heroj Poleta Marina Komlenić je bila više nego odlična i sprečila sve šuteve koji su išli u okvir gola. Sve do 44. minuta kada je brzonoga Mina Čavić na asistenciju Helen Host pobegla odbrani gošći i postigla gol za 1:0.

ŽFK Zemun
ŽFK Zemun

Otišlo se na odmor, nakon čega izlazi preporođena ekipa Zemuna, kao da je izašlo 11 novih igračica.

Znatno agresivnije i brže su počele da igraju sa konkretnijom završnicom koju je krunisala goleada Helene Host, koja je sa tri pogotka, u 59, 61 i 66. minutu, zapečatila sudbinu protivnika, da bi u 84. minutu prelepim golom tačku na utakmicu stavila Sanja Sofronić.

ŽFK Zemun

Za ŽFK nastupale su: Šipetić, Andrić (od 46. Bošnjak), Kljajić (od 68. Sofronić), Gojak, N. Čavić, Čolić, Batinić, M. Čavić, Rančigaj (od 85. Vučković), Marinović (od 46. Bajić), Host (od 80. Spasić).

ŽFK Zemun

Sledeća utakmica plavo-zelene očekuje već u petak, finale Kupa Beograda sa Zvezdom B na Adi, na terenu FSB-a.

Pogledajte kako izgleda italijanska odbojkašica Sara Bonifacio.