Најмлађе Земунке освојиле Мини Макси Куп Београда

25.02.2019. 17:33
ŽFK Zemun
ЖФК Земун / Извор: Фото: Промо

Плаво-зелене убедљиве, тријумф од 5:0 за пехар и славље.

Најмлађе фудбалерке ЖФК Земун у суботу су освојиле Мини Макси Куп Београда за девојчице 2006. годиште и млађе и тако направиле лепу увертиру за сениорке које су у првој званичној утакмици ове године одмериле снаге са Херој Полетом.

ЂЕРЕОВА ИСПОВЕСТ ПОТРЕСЛА СВЕТ: Мајка Ендија Мареја у неверици, а Циципас је све оставио без текста

РАМБО ЈЕ ПОКРЕНУО ЛАВИНУ: Јавио се и Алберт Нађ! Да ли се ПЛАЋАЛО за ИГРАЊЕ у репрезентацији? (ФОТО)

Није све кренуло баш како је планирано у свлачионици Земунових дама у копачкама. Мучиле су се Земунке, ређале су шансе, али је то све било благо и без резултата. Голманка Херој Полета Марина Комленић је била више него одлична и спречила све шутеве који су ишли у оквир гола. Све до 44. минута када је брзонога Мина Чавић на асистенцију Хелен Хост побегла одбрани гошћи и постигла гол за 1:0.

ŽFK Zemun
ЖФК Земун

Отишло се на одмор, након чега излази препорођена екипа Земуна, као да је изашло 11 нових играчица.

Знатно агресивније и брже су почеле да играју са конкретнијом завршницом коју је крунисала голеада Хелене Хост, која је са три поготка, у 59, 61 и 66. минуту, запечатила судбину противника, да би у 84. минуту прелепим голом тачку на утакмицу ставила Сања Софронић.

ŽFK Zemun

За ЖФК наступале су: Шипетић, Андрић (од 46. Бошњак), Кљајић (од 68. Софронић), Гојак, Н. Чавић, Чолић, Батинић, М. Чавић, Ранчигај (од 85. Вучковић), Мариновић (од 46. Бајић), Хост (од 80. Спасић).

ŽFK Zemun

Следећа утакмица плаво-зелене очекује већ у петак, финале Купа Београда са Звездом Б на Ади, на терену ФСБ-а.

Погледајте како изгледа италијанска одбојкашица Сара Бонифацио.