VELELEPAN SPOMENIK, PA - VELELEPNA POBEDA: Napoli u Maradoninu čast "razbio" Lacijale, Mertens blistao (VIDEO)

FK Napoli / Izvor: Reuters

Čudesna partija domaćih.

U poslednjem nedeljnom meču, duelu kojim je zaključeno 14. kolo Serije A, Napoli je na svom stadionu bio ubedljiv protiv Lacija.

POBEDA PO MURINJOVOM RECEPTU: Milinković-Savić kapitulirao na Olimpiku, tri boda ostaju Romi (VIDEO)

OBLAK POČEO SAM SEBI DA SE SMEJE: Odavno bizarniji gol nije viđen! Šta je radio Slovenac? (VIDEO)

PREMIJER LIGA: Remi na Stamford bridžu, Žoržinjo u glavnoj ulozi

Tri dana prošla su od godišnjice smrti legendarnog Dijega Maradone po kome stadion Napolija nosi ime. Pre početka meča ispred stadiona je otkriven i spomenik argentinskom fudbaleru, a sve je uveličano i ubedljivom pobedom protiv Lacija.

Slavio je Napoli rezultatom 4:0. Već u sedmom minutu meča Napoli je najavio pobedu. Odbila se lopta do Pjotora Zjelinskog koji je iz prve šutirao, Pepe Reina nije mogao da dohvati loptu i Napoli je poveo 1:0.

Prošla su samo tri minuta kada je golman gostiju ponovo morao da vadi loptu iz mreže. Sjajnu solo akciju Dris Mertens je krunisao golom za 2:0.

Nakon tri odlične šanse Lacija, Napoli je odgovorio novim golom Mertensa. Igrao se 29. minut kada je sa ivice kaznenog prostora Mertens sjajno pogodio za 3:0.

Da ne ostane na tome, pobrinuo se u 85. minutu Fabijan Ruiz koji je pogodio za 4:0.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat ovog meča nakon koga Napoli na prvom mestu na tabeli ima 35 bodova i kojim je presekao mini niz od dva duela bez pobede. Milan sada zaostaje tri boda za liderom, a Inter četiri. Lacio je peti na tabeli sa 21 bodom.

Sergeja Milinković-Savića je u ekipi Lacija u 61. minutu na terenu zamenio Toma Bašić.