NEMA ODMORA: Zvezda bolja od Rada u prijateljskom meču, Srnić pogodio dva puta (FOTO)

02.09.2017. 13:56
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli pobedili Građevinare sa 3:1.

Reprezentativnu pauzu Crvena zvezda iskoristila je da odigra prijateljski meč protiv Rada, u kojem su crveno-beli pobedili sa 3:1 (2:1). Strelci za Zvezdu bili su Srnić u 30. i 38. minutu i Rikardinjo u 52, dok je strelac za Rad bio Piščević u 20 minutu. Trener Crvene zvezde Vladan Milojević iskoristio je ovaj meč da izvede kombinovani sastav i proveri igrače koji imaju manju minutažu.

OSTAO ILI OTIŠAO, OVO ĆE ZANIMATI DELIJE: Rešena sudbina Kataija u Alavesu

TADA U ZVEZDI NIJE PROŠLO KAKO TREBA: Danijel Avramovski ponovo u crveno-belom dresu

Već u drugom minutu je po levoj strani odlično pored trojice igrača Rada prošao Dušan Anđelković i uposlio Krstičića, čiji je snažan udarac završio u rukama golmana Zogovića. Minut kasnije duplim pasom sa Milijašem odličnu šansu izborio je Rikardinjo, ali ponovo je siguran bio golman Rada, da bi Srnić u 12. minutu pogodio prečku. Uprkos šansama Zvezde, Rad je došao u vođstvo u 20. minutu kada je Piščević savladao KAhrimana posle centaršuta Mijatovića.

Slavoljub Srnić
Slavoljub Srnić / Izvor: MN Press

Zvezda je do izjednačenja došla u 30. minutu preko Srnića koji je iskoristio centaršut Rikardinja. Samo osam minuta kasnije je Zvezda povela sa 2:1, ponovo preko Srnića kome je ponovo asistirao Rikardinjo. Mladenović je pokušao da donese izjednačenje Radu krajem prvog poluvremena, ali je Kahriman bio siguran.

ZVEZDI OLAKŠAN POSAO: Arsenal na Marakanu STIŽE bez OVIH igrača! (FOTO)

Veoma dobru igru Rikardinjo je krunisao golom u 52. minutu pošto je sa desetak metara odlično šutirao i povećao prednost Zvezde na 3:1. Bio je to i konačan rezultat utakmice pošto do kraja nije bilo većih uzbuđenja.

CRVENA ZVEZDA - RAD 3:1 (2:1)

STRELCI: Srnić u 30. i 38, Rikardinjo u 52. (Crvena zvezda), Piščević u 20. (Rad).

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Le Talek, Frimpong, Račić, Krstičić, Milijaš, Milić, Anđelković, Srnić, Gobeljić, Rikardinjo. Rezerve: Supić, Ibrahim, Ze Markos, Savić, Bainović, I. Ilić.

RAD: Zogović, Vico, Mijatović, Stojanović, Piščević, Šipčić, Zonjić, Lutovac, Lukić, Mladenović, Vujačić. Rezerve: Ratković, Ljubinković, Tanasijević, Ajković, Grbović, Lazić.