НЕМА ОДМОРА: Звезда боља од Рада у пријатељском мечу, Срнић погодио два пута (ФОТО)

02.09.2017. 13:56
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели победили Грађевинаре са 3:1.

Репрезентативну паузу Црвена звезда искористила је да одигра пријатељски меч против Рада, у којем су црвено-бели победили са 3:1 (2:1). Стрелци за Звезду били су Срнић у 30. и 38. минуту и Рикардињо у 52, док је стрелац за Рад био Пишчевић у 20 минуту. Тренер Црвене звезде Владан Милојевић искористио је овај меч да изведе комбиновани састав и провери играче који имају мању минутажу.

ОСТАО ИЛИ ОТИШАО, ОВО ЋЕ ЗАНИМАТИ ДЕЛИЈЕ: Решена судбина Катаија у Алавесу

ТАДА У ЗВЕЗДИ НИЈЕ ПРОШЛО КАКО ТРЕБА: Данијел Аврамовски поново у црвено-белом дресу

Већ у другом минуту је по левој страни одлично поред тројице играча Рада прошао Душан Анђелковић и упослио Крстичића, чији је снажан ударац завршио у рукама голмана Зоговића. Минут касније дуплим пасом са Милијашем одличну шансу изборио је Рикардињо, али поново је сигуран био голман Рада, да би Срнић у 12. минуту погодио пречку. Упркос шансама Звезде, Рад је дошао у вођство у 20. минуту када је Пишчевић савладао КАхримана после центаршута Мијатовића.

Slavoljub Srnić
Славољуб Срнић / Извор: МН Press

Звезда је до изједначења дошла у 30. минуту преко Срнића који је искористио центаршут Рикардиња. Само осам минута касније је Звезда повела са 2:1, поново преко Срнића коме је поново асистирао Рикардињо. Младеновић је покушао да донесе изједначење Раду крајем првог полувремена, али је Кахриман био сигуран.

ЗВЕЗДИ ОЛАКШАН ПОСАО: Арсенал на Маракану СТИЖЕ без ОВИХ играча! (ФОТО)

Веома добру игру Рикардињо је крунисао голом у 52. минуту пошто је са десетак метара одлично шутирао и повећао предност Звезде на 3:1. Био је то и коначан резултат утакмице пошто до краја није било већих узбуђења.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - РАД 3:1 (2:1)

СТРЕЛЦИ: Срнић у 30. и 38, Рикардињо у 52. (Црвена звезда), Пишчевић у 20. (Рад).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Ле Талек, Фримпонг, Рачић, Крстичић, Милијаш, Милић, Анђелковић, Срнић, Гобељић, Рикардињо. Резерве: Супић, Ибрахим, Зе Маркос, Савић, Баиновић, И. Илић.

РАД: Зоговић, Вицо, Мијатовић, Стојановић, Пишчевић, Шипчић, Зоњић, Лутовац, Лукић, Младеновић, Вујачић. Резерве: Ратковић, Љубинковић, Танасијевић, Ајковић, Грбовић, Лазић.