NOVA GODINA, STARI PROBLEMI: Partizan poražen u prvom pripremnom meču u Turskoj (VIDEO+FOTO)

28.01.2019. 14:51
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: FK Partizan

Slovan bolji od crno-belih.

Fudbaleri Partizana poraženi su u prvoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Turskoj od Slovana iz Libereca rezultatom 1:0. Crno-beli su u jesenjem delu sezone imali problem sa efikasnošću, a danas takođe nisu uspeli da zatresu mrežu protivnika. Ipak, treba naglasiti da najbolji strelac ekipe Rikardo Gomeš nije bio na terenu.

ŠANSA ZA PARTIZAN? Bivši košarkaš crno-belih napustio evroligaša (FOTO)

NEPRAVDA JE BLAGA REČ: Evo ZAŠTO NBA nije dozvolila Bertansu da učestvuje na OL STARU (FOTO)

Pobedu Česima je doneo Ondrej Lehočki u 67. minutu meča.

Trener crno-belih Zoran Mirković je isprobao veliki broj fudbalera, pa je na poluvremenu zamenio sve igrače u polju, a samo je golman Vladimir Stojković odigrao i početak drugog dela.

Partizan je u prvih 45 minuta nastupio u sledećem sastavu: Stojković - N. R. Miletić, Marković, Valijente, Šehović - Stevanović, Zdjelar, Kosović, Zakarić - Ndžaj, Georgijević.

Najveću šansu za Partizan propustio je mladi Filip Stevanović posle samo 30 sekundi kada je uputio udarac ka protivničkom golu, ali je lopta išla pravo u čuvara mreže Slovana. Jedinu priliku je u prvom poluvremenu posle uvodne šanse imao Georgijević, ali je novi napadač Parnog valjka šutirao van okvira gola.

FK Partizan

U drugom poluvremenu je Mirković ukazao poverenje ovim igračima: Stojković (od 51. Kljajić) - Vulićević, Ostojić, Pavlović, N. G. Miletić (od 72. Urošević) - Tošić, Smiljanić, Šćekić, Enake - Đerlek, Nikolić.

Partizan je odigrao jako loše drugo poluvreme, a Liberec je pružio nešto bolju partiju. Pobednički gol za češki sastav postigao je defanzivac Lehočki posle kornera u 67. minutu. Mogao je Partizan do izjednačenja preko mladog štopera Strahinje Pavlovića, koji je tukao glavom posle centaršuta Đerleka, ali nije uspeo da zatrese mrežu. Posle toga je čak Filip Kljajić u dva navrata dobrim intervencijama sprečio Čehe da još ubedljivije slave.

Pogledajte kako izgleda Nikoleta Lozanova, bivša supruga Valerija Božinova.