НОВА ГОДИНА, СТАРИ ПРОБЛЕМИ: Партизан поражен у првом припремном мечу у Турској (ВИДЕО+ФОТО)

28.01.2019. 14:51
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: Фото: ФК Партизан

Слован бољи од црно-белих.

Фудбалери Партизана поражени су у првој контролној утакмици на припремама у Турској од Слована из Либереца резултатом 1:0. Црно-бели су у јесењем делу сезоне имали проблем са ефикасношћу, а данас такође нису успели да затресу мрежу противника. Ипак, треба нагласити да најбољи стрелац екипе Рикардо Гомеш није био на терену.

ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН? Бивши кошаркаш црно-белих напустио евролигаша (ФОТО)

НЕПРАВДА ЈЕ БЛАГА РЕЧ: Ево ЗАШТО НБА није дозволила Бертансу да учествује на ОЛ СТАРУ (ФОТО)

Победу Чесима је донео Ондреј Лехочки у 67. минуту меча.

Тренер црно-белих Зоран Мирковић је испробао велики број фудбалера, па је на полувремену заменио све играче у пољу, а само је голман Владимир Стојковић одиграо и почетак другог дела.

Партизан је у првих 45 минута наступио у следећем саставу: Стојковић - Н. Р. Милетић, Марковић, Валијенте, Шеховић - Стевановић, Здјелар, Косовић, Закарић - Нџај, Георгијевић.

Највећу шансу за Партизан пропустио је млади Филип Стевановић после само 30 секунди када је упутио ударац ка противничком голу, али је лопта ишла право у чувара мреже Слована. Једину прилику је у првом полувремену после уводне шансе имао Георгијевић, али је нови нападач Парног ваљка шутирао ван оквира гола.

FK Partizan

У другом полувремену је Мирковић указао поверење овим играчима: Стојковић (од 51. Кљајић) - Вулићевић, Остојић, Павловић, Н. Г. Милетић (од 72. Урошевић) - Тошић, Смиљанић, Шћекић, Енаке - Ђерлек, Николић.

Партизан је одиграо јако лоше друго полувреме, а Либерец је пружио нешто бољу партију. Победнички гол за чешки састав постигао је дефанзивац Лехочки после корнера у 67. минуту. Могао је Партизан до изједначења преко младог штопера Страхиње Павловића, који је тукао главом после центаршута Ђерлека, али није успео да затресе мрежу. После тога је чак Филип Кљајић у два наврата добрим интервенцијама спречио Чехе да још убедљивије славе.

Погледајте како изгледа Николета Лозанова, бивша супруга Валерија Божинова.