NOVA POBEDA ZVEZDE U BELEKU: Rabotnički pao posle PREOKRETA (VIDEO)

05.02.2019. 16:46
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda
Crveno-beli zabeležili novi trijumf.

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u novoj proveri na pripremama u Beleku protiv Rabotničkog rezultatom 2:1. Crveno-beli su do pobede došlo posle preokreta golovima Alekse Vukanovića i Lorenca Ebisilija, a istakao se i golman Zoran Popović koji je odbranio penal.

GLEDAO JE UTAKMICU SA TRIBINA: Zbog povrede mora ranije u Beograd (FOTO)

SRNIĆ OTVORIO DUŠU PO DOLASKU U ŠPANIJU: Napisaću KNJIGU šta mi se DEŠAVALO u Zvezdi (FOTO)

Trener šampiona Srbije je promešao karte za današnju utakmicu, pa su od prvog minuta na teren istrčali sledeći igrači: Popović, Jevtović, Savić, Babić, Hajdin, Čaušić, Simić, Joveljić, Ebisilio, Vukanović i Pavkov. U nastavku su priliku dobili i Filip Stojković, Dušan Jovančić, Erik Jirka, Ričmond Boaći i Nenad Milijaš.

Prvu priliku na utakmici imao je Veljko Simić u osmom minutu, ali je lopta posle njegovog udarca glavom završila preko prečke. U sledećem napadu Makedonci su imali šansu da dođu do vođstva, ali je Petkovski šutirao pored gola. Deset minuta kasnije Milan Pavkov je bio blizu da savlada Božinovskog glavom posle centaršuta Ebisilija, ali je golman Rabotničkog nekako uspeo da izvuče loptu koja je išla pod prečku.

Igrao se 36. minut kada je Milan Jevtović nesmotreno u kaznenom prostoru oborio protivničkog fudbalera i sudija je pokazao na belu tačku. Ipak, Popović je pročitao pokušaj makedonskog igrača i sprečio je vođstvo protivnika.

Pet minuta kasnije Popović nije mogao da sačuva mrežu i Rabotnički je poveo 1:0. Makedonci su krenuli u kontru preko desne strane, usledio je centaršut na drugu stativu gde je Blaževski preciznim udarcem u suprotan ugao deneo prednost svom timu. Samo dva minuta kasnije crveno-beli su došli do izjednačenja preko Alekse Vukanovića. Novi ofanzivac šampiona Srbije je bio najbolji u skoku posle kornera koji je izveo Ebisilio i poravnao je rezultat.

U desetom minutu nastavka Crvena zvezda je došla do preokreta. Prvo je Popović odlično odbranio volej udarac Blaževskog, pa je posle kontranapada Simić sa desne strane ušau u šesnaesterac i uputio oštar centaršut na drugu stativu, odakle je Ebisilio iz prve savladao Božinovskog za 2:1.

Na isteku časa igre Vladan Milojević je napravio prve promene. Na teren je poslao Filipa Stojkovića, Dušana Jovančića, Erika Jirku i Ričmonda Boaćija, koji su zamenili Vujadina Savića, Lorenca Ebisilija, Aleksu Vukanovića i Milana Pavkova. U 67. minutu je Jirka ponovo pokazao svoj potencijal i posle sjajnog prodora po desnoj strani centrirao, ali je udarac Dejana Joveljića bio neprecizan.

U 78. minutu je u igru ušao Nenad Milijaš umesto Veljka Simića i već posle tri minuta je mogao da postigne pogodak. Hajdin je uputio centaršut, zatim je Boaći lepo spustio loptu iskusnom vezisti, ali je ovaj šutirao preko prečke. Poslednju priliku na meču imao je Stefan Hajdin u 90. minutu, ali je njegov udarac sa leve strane završio pored gola.

Pogledajte kako izgleda odbojkašica Crvene zvezde Milica Tasić.