НОВА ПОБЕДА ЗВЕЗДЕ У БЕЛЕКУ: Работнички пао после ПРЕОКРЕТА (ВИДЕО)

05.02.2019. 16:46
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Црвено-бели забележили нови тријумф.

Фудбалери Црвене звезде славили су у новој провери на припремама у Белеку против Работничког резултатом 2:1. Црвено-бели су до победе дошло после преокрета головима Алексе Вукановића и Лоренца Ебисилија, а истакао се и голман Зоран Поповић који је одбранио пенал.

ГЛЕДАО ЈЕ УТАКМИЦУ СА ТРИБИНА: Због повреде мора раније у Београд (ФОТО)

СРНИЋ ОТВОРИО ДУШУ ПО ДОЛАСКУ У ШПАНИЈУ: Написаћу КЊИГУ шта ми се ДЕШАВАЛО у Звезди (ФОТО)

Тренер шампиона Србије је промешао карте за данашњу утакмицу, па су од првог минута на терен истрчали следећи играчи: Поповић, Јевтовић, Савић, Бабић, Хајдин, Чаушић, Симић, Јовељић, Ебисилио, Вукановић и Павков. У наставку су прилику добили и Филип Стојковић, Душан Јованчић, Ерик Јирка, Ричмонд Боаћи и Ненад Милијаш.

Прву прилику на утакмици имао је Вељко Симић у осмом минуту, али је лопта после његовог ударца главом завршила преко пречке. У следећем нападу Македонци су имали шансу да дођу до вођства, али је Петковски шутирао поред гола. Десет минута касније Милан Павков је био близу да савлада Божиновског главом после центаршута Ебисилија, али је голман Работничког некако успео да извуче лопту која је ишла под пречку.

Играо се 36. минут када је Милан Јевтовић несмотрено у казненом простору оборио противничког фудбалера и судија је показао на белу тачку. Ипак, Поповић је прочитао покушај македонског играча и спречио је вођство противника.

Пет минута касније Поповић није могао да сачува мрежу и Работнички је повео 1:0. Македонци су кренули у контру преко десне стране, уследио је центаршут на другу стативу где је Блажевски прецизним ударцем у супротан угао денео предност свом тиму. Само два минута касније црвено-бели су дошли до изједначења преко Алексе Вукановића. Нови офанзивац шампиона Србије је био најбољи у скоку после корнера који је извео Ебисилио и поравнао је резултат.

У десетом минуту наставка Црвена звезда је дошла до преокрета. Прво је Поповић одлично одбранио волеј ударац Блажевског, па је после контранапада Симић са десне стране ушау у шеснаестерац и упутио оштар центаршут на другу стативу, одакле је Ебисилио из прве савладао Божиновског за 2:1.

На истеку часа игре Владан Милојевић је направио прве промене. На терен је послао Филипа Стојковића, Душана Јованчића, Ерика Јирку и Ричмонда Боаћија, који су заменили Вујадина Савића, Лоренца Ебисилија, Алексу Вукановића и Милана Павкова. У 67. минуту је Јирка поново показао свој потенцијал и после сјајног продора по десној страни центрирао, али је ударац Дејана Јовељића био непрецизан.

У 78. минуту је у игру ушао Ненад Милијаш уместо Вељка Симића и већ после три минута је могао да постигне погодак. Хајдин је упутио центаршут, затим је Боаћи лепо спустио лопту искусном везисти, али је овај шутирао преко пречке. Последњу прилику на мечу имао је Стефан Хајдин у 90. минуту, али је његов ударац са леве стране завршио поред гола.

Погледајте како изгледа одбојкашица Црвене звезде Милица Тасић.