20°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

POZNATI SU SVI UČESNICI EVRA! Ukrajina i Poljska će igrati na prvenstvu Starog kontinenta

26.03.2024. 23:33
Fudbalska reprezentacija Ukrajine
Fudbalska reprezentacija Ukrajine / Izvor: Profimedia

Fudbalska reprezentacija Ukrajine igraće na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu pošto je u baražu savladala Island posle prekokreta, rezultatom 2:1.

Na EURU će igrati u Grupi E, sa selekcijama Belgije, Slovačke i Rumunije!

Island je vodio sa 1:0 posle prvog poluvremena, ali je Ukrajina, baš kao u polufinalu sa Bosnom i Hercegovinom uspela da napravi preokret i još jednim trijumfom rezultatom 2:1 izbori plasman na EP.

Albert Gudmunson doveo je Island u vođstvo posle pola sata igre, a devet minuta kasnije Ukrajincima je gol poništen zbog ofsajda.

Posle pauze Ukrajinci su dodali gas, a sve se isplatilo u 54. minutu golom Cigankova.

Nakon toga, usledilo je dinamičnih pola sata, sa napadima na obe strane, ali i promašenim prilikama, sve do 84. minuta. Akcija je tekla po desnoj strani preko Cigankova, koji je pronašao Sudakova, a ovaj odmah asistirao za Mudrika koji sa ivice kaznenog prostora pogađa donji desni ugao - 2:1.

Uspeli su Ukrajinci da zadrže to vođstvo i obezbede plasman na EURO, gde se dva sata ranije po prvi put u istoriji plasirala i Gruzija posle boljeg izvođenja penala nad Grčkom.

Nakon penala plasman na Evropsko prvenstvo obezbedili su i Poljaci, koji su posle izvođenja jedanaesteraca eliminisali Vels rezultatom 5:4, pošto u regularnom toku meča i u produžecima nije bilo golova.

Reprezentacija Poljske će na šampionatu Evrope igrati u grupi D, sa Francuskom, Austrijom i Holandijom.

Obe ekipe igrale su oprezno, sa željom da ne pogreše, a nešto ofanzivniji bili su upravo Poljaci, no nije bilo golova tokom 120 minuta.

Na kraju, Poljaci su posle penala postali poslednji učesnik EURA.