OČAJNA SRBIJA: Mlada SELEKCIJA se izblamirala u Beogradu

12.10.2021. 21:09
Srbija - Francuska
Srbija - Francuska / Izvor: MN Press

Nema više šanse za prolaz.

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je večeras u Beogradu od selekcije Francuske sa 0:3, u četvrtoj utakmici Grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

PRORADIO KRSTOVIĆ: Crna Gora na krilima bivšeg napadača Zvezde stigla do pobede u kvalifikacijama

UEFA POPUT EVROLIGE: Sprema SABOTAŽU pred Svetsko prvenstvo! Hoće li FIFA reagovati?

KVALIFIKACIJE ZA MUNDIJAL: Finska pobedom u gostima ZAPRETIla Ukrajini i Bosni

Povela je Francuska u 29. minutu. Adli je doveo "trikolore" u vođstvo snažnim udarcem iskosa sa desne strane. Gordić je zakačio tu loptu, ali ona mu je ispod ruke pobegla u mrežu.

U 42. minutu opasna akcija Francuza po levoj strani, usledio je oštar centaršut, a u kaznenom prostoru lopta pogađa Bjekovića u ruku i sudija je bio neumoljiv - penal za Francusku. Izveo ga je Guiri, a Gordić nije imao šanse da ga zaustavi.

Tačku na katastrofu izabranika Zvonka Živkovića je došao u 87. minutu, kada je Rajan Čerki pored trojice naših defanzivaca uspeva da savlada Miloša Gordića koji je kao i kod prvog gola zakačio loptu, ali nedovoljno da spreči njen ulazak u mrežu

Srbija je posle posle drugog poraza u kvalifikacijama u nezavidnoj situaciji, pošto je peta na tabeli Grupe H sa četiri osvojena boda iz četiri utakmice.

Samo dve prvoplasirane ekipe iz grupe mogu da odu na Evropsko prvenstvo, to su u ovom trenutku Francuska sa 10 i Ukrajina sa devet bodova.