OLD FIRM: Seltik spasio bod protiv Rendžersa

02.01.2023. 16:24
FK Rendžers
FK Rendžers / Izvor: Profimedia

Zeleno-beli bliži tituli posle ovog derbija.

Fudbaleri Rendžersa i Seltika odigrali su danas bez pobednika, 2:2 u derbi meču 20. kola škotske Premijer lige. Posle ovog meča Seltik je i dalje prvi sa 55 bodova, dok Rendžers na drugoj poziciji ima devet poena manje.

POSLEDNJI ISPRAĆAJ: Kovčeg sa telom Pelea na stadionu (FOTO)

IMA SAMO JEDAN MALI USLOV: Sevilja nudi produženje ugovora Nemanji Gudelju

VEĆ JE PLAĆEN 126 MILIONA: Arsenal i Junajted u bici za strašnog napadača koji nije opravdao očekivanja

Seltik je poveo već u 5. minutu kada je Maeda presekao loptu i krenuo ka golu Rendžersa, prošao odbranu i doveo svoj tim u vođstvo. Rendžers je posle primljenog gola zaigrao bolje i mogao do golova preko Kena i Morelosa, ali je Hart uspeo da zaustavi njihove pokušaje, pa je Seltik vodio na poluvremenu.

Ipak, Rendžers stiže u nastavkiu do potpunog preokreta. Prvo je u 47. minutu Kent izjednačio na 1:1., da bi već šest minuta kasnije Rendžers vodio pošto je Sakal oboren u šesanestercu, a precizan sa bele tačke bio je Tavernije. Seltik je krenuo na sve ili ništa i otvorio prostor Rendžersu sa kontre, a posle jedne takve u 84. minutu je Rendžers mogao da potvrdi pobedu, aloi je Tilman bio neprecizan. Četiri minuta kasnije stigla je kazna pošto je Maeda uputio pas ka Furuhašiju koji je precizno šutirao i izjednačio na 2:2. i tako postavio konačan rezultat kojim više može da bude zadovoljan Seltik.