ОЛД ФИРМ: Селтик спасио бод против Ренџерса

02.01.2023. 16:24
FK Rendžers
ФК Ренџерс / Извор: Профимедиа

Зелено-бели ближи титули после овог дербија.

Фудбалери Ренџерса и Селтика одиграли су данас без победника, 2:2 у дерби мечу 20. кола шкотске Премијер лиге. После овог меча Селтик је и даље први са 55 бодова, док Ренџерс на другој позицији има девет поена мање.

ПОСЛЕДЊИ ИСПРАЋАЈ: Ковчег са телом Пелеа на стадиону (ФОТО)

ИМА САМО ЈЕДАН МАЛИ УСЛОВ: Севиља нуди продужење уговора Немањи Гудељу

ВЕЋ ЈЕ ПЛАЋЕН 126 МИЛИОНА: Арсенал и Јунајтед у бици за страшног нападача који није оправдао очекивања

Селтик је повео већ у 5. минуту када је Маеда пресекао лопту и кренуо ка голу Ренџерса, прошао одбрану и довео свој тим у вођство. Ренџерс је после примљеног гола заиграо боље и могао до голова преко Кена и Морелоса, али је Харт успео да заустави њихове покушаје, па је Селтик водио на полувремену.

Ипак, Ренџерс стиже у наставкиу до потпуног преокрета. Прво је у 47. минуту Кент изједначио на 1:1., да би већ шест минута касније Ренџерс водио пошто је Сакал оборен у шесанестерцу, а прецизан са беле тачке био је Таверније. Селтик је кренуо на све или ништа и отворио простор Ренџерсу са контре, а после једне такве у 84. минуту је Ренџерс могао да потврди победу, алои је Тилман био непрецизан. Четири минута касније стигла је казна пошто је Маеда упутио пас ка Фурухашију који је прецизно шутирао и изједначио на 2:2. и тако поставио коначан резултат којим више може да буде задовољан Селтик.