24°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

OMLADINSKA LŠ: Spektakl u Napulju uz OSAM golova. Zvezda tri puta VODILA, ali ipak ELIMINISANA (FOTO)

28.11.2018. 15:49
FK Napoli - FK Crvena zvezda, Omladinska Liga šampiona
FK Napoli - FK Crvena zvezda, Omladinska Liga šampiona / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda

Nesrećan poraz u samom finišu.

Omladinci Crvene zvezde su na gostovanju poraženi od vršnjaka iz Napolija rezultatom 5:3 u okviru petog kola Lige šampiona. Crveno-beli su vodili tri puta golovima Jočića, Burmaza i Dedijera, ali su posle isključenja Adžibabe poklekli u samom finišu meča. Ovim porazom izabranici trenera Bratislava Živkovića izgubili su sve izglede za jedno od prva dva mesta u grupi koja vode u dalju fazu takmičenja. Treba istaći da je Crvena zvezda bila oslabljena neigranjem kapitena i najboljeg igrača Dejana Joveljića, koji će biti na raspolaganju Vladanu Milojeviću.

SPECIJALNO ZA GOBELJIĆA: Kapiten Vujadin Savić ima JAKU poruku pred meč sa Napolijem (FOTO)

DELIJE STIŽU U VELIKOM BROJU: Pogledajte kako izgleda Napulj osam sati pre početka velike BITKE (FOTO)

Crveno-bele je u vođstvo doveo Bogdan Jočić sa bele tačke u trećem minutu utakmice. Golman domaće ekipe se bacio u pravu stranu, ali je Zvezdin biser poslao loptu snažno u sam ugao, pa D'Andrea nije imao šanse da spreči pogodak. Mađarski arbitar Sabo je dosudio najstrožu kaznu u korist srpskog tima posle faula nad Aleksom Terzićem.

Rezultat je poravnao štoper Napolija Filipo Perini na isteku četvrt časa igre. Imali su domaći fudbaleri slobodan udarac sa boka odakle su ubacili loptu u kazneni prostor crveno-belih, a u velikoj gužvi se najbolje snašao italijanski defanzivac.

Igrao se 26. minut utakmice kada je Crvena zvezda imala korner, posle kog je centarfor kluba iz Ljutice Bogdana Borisav Burmaz iskoristio nespretnu reakciju odbrane Napolija i matirao domaćeg čuvara mreže.

Već u trećem minutu drugog poluvremena Napoli je ponovo došao do izjednačenja. Posle prodora i centaršuta sa desne strane, na petercu je loptu iz prve u mrežu poslao Matija Saporeti.

FK Napoli - FK Crvena zvezda, Omladinska Liga šampiona / Izvor: Srbija Danas

Novu prednost Zvezdi doneo je Marko Dedijer u 64. minutu meča. Crveno-beli su odigrali dobar napad preko desne strane odakle je Kupusović šutirao i pogodio stativu, ali se lopta odbila pravo do Dedijera koji je ubacio u nebranjen deo gola.

Samo šest minuta kasnije Napoli je po treći put uspeo da anulira prednost Crvene zvezde. Đanluka Gaetano je šutirao iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora, a golman srpskog predstavnika Miloš Gordić je uhvaćen na krivoj nozi i nije uspeo da reaguje.

Ubrzo posle toga je defanzivni vezista Beograđana Nenad Adžibaba prvo u 72. minutu dobio žuti karton, a zatim još jedan samo tri minuta kasnije. Brojčano slabiji crveno-beli su poklekli u 82. minutu kad je ponovo Gaetano iz slobodnog udarca matirao nemoćnog Gordića. Isti igrač je kompletirao het-trik u sudijskoj nadoknadi lepim udarcem sa nekih 18 metara.

NAPOLI - CRVENA ZVEZDA 5:3 (1:2)

STRELCI: Perini 15', Saporeti 48', Gaetano 70', 82', 90+1' - Jočić 3' p, Burmaz 26', Dedijer 64'

CRVENI KARTON: Adžibaba 75'

STADION: ''Paskvale Janijel'' (Napulj)

SUDIJA: Šandor Sabo (Mađarska)

NAPOLI: D'Andrea – Espozito (od 14. Kazela), Seneze, Perini - Meconi (od 81. Gaeta), Mićilio (od 62. Iluminato), D'Alesandro, Marino (od 62. Gaetano), Kalvano - Saporeti (od 81. Gvadani), Sgarbi. Klupa: Daniele, Bartiromo, Gaeta, Gaetano, Gvadani, Kazela, Iluminato. Trener: Baronio.

CRVENA ZVEZDA: Gordić - Kukolj, Milikić, Eraković, Stajić (od 59. Dedijer) - Adžibaba, Stojanović (od 87. Velikić) - Kupusović (od 83. Ajdinović), Jočić, Terzić - Burmaz (od 87. Babić). Klupa: Krstović, Ajdinović, Stojančić, Đorđević, Dedijer, Velikić, Babić. Trener: Živković.