OPŠTI HAOS U GRČKOJ: Olimpijakosu preti gubitak titule (FOTO)

Navijači Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Neočekivano.

Haos u grčkom fudbalu! Olimpijakos je već proslavio osvajanje titule, šeste uzastopne, a ukupno 43. ali iz Grčke stižu najave da bi bratski klub zvezde mogao da bude kažnjen oduzimanjem bodova, što bi titulu moglo da donese bratskom klubu Partizana, PAOK Vladimira Ivića čeka odluku disciplinske komisije koja će zasedati u utorak. Ako se disciplinska komisija FS Grčke držala propisa, Olimpijakos će umesto šampionom biti proglašen – drugoligašem.

TVITER GORI: Grobari OKUPIRALI društvene mreže, Terzićev intervju napravio haos (FOTO)

LUDILO: U Realu su ZBOG NEVEROVATNE STVARI okrivili Ronaldovu devojku za poraz od Barse (GALERIJA)

ODLAGANJE MEČA ZBOG PARTIZANA? Vojvodina pričala o regularnosti i Zvezdi

Tema za danas zakazane sednice „disiplinaca” su incidenti na prvenstvenoj utakmici Olimpijakosa protiv Platanijasa i u prvom meču polufinala Kupa Grčke u kom su igrali Olimpijakos i AEK. U 26. kolu Platanijas je gostovao Olimpijakosu i posle prvog poluvremena vodio 1:0, ali domaćin je pobedio 2:1. U poluvremenu, pred svlačionicama ,nekoliko igrača Olimpijakosa je nasrnulo na goste. Došlo je do velike tuče o kojoj su sudije i delegat podneli opširan izveštaj. O incidentima na utakmici Olimpijakos - AEK dokumentacija nije tako obimna, ali su „disciplinci“ najavili da će koristiti televizijski snimak kako bi ustanovili da li je opravdana prijava pomoćnog sudije da su ga pred izlazak sa terena u poluvremenu napali igrači Olimpijakosa. Delegat meča nije zapisao taj incident, kao ni da su sudije posle utakmice teren napustile u pratnji policije.

Ostaje li Grof, znaće se krajem maja

Grčki mediji su objavili da delegati nije dobro odradio posao, jer se na stadionu Olimpijakosa suočio sa pretnjama i zahtevom da ne zapiše sve što je video. Za ovakve incidente grčki propisi predviđaju čak i izbacivanje u drugu ligu, ali mediji ne očekuju takav rasplet, već oduzimanje bodova Olimpijakosu. Propisi predviđaju da Olimpijakos može biti kažnjen oduzimanjem do šest bodova. Ako „diciplinci” budu toliko strogi, Olimpijakos bi poslednje kolo dočekao sa istim brojem bodova kao i PAOK, ali bi solunski klub imao prednost zbog boljeg međusobnog skora (1:2, 2:0). PAOK na titulu čeka od 1985. godine.

VEČE PRED DERBI: Partizan dobio NEOČEKIVANO pojačanje (FOTO)

Čelnici solunskog kluba, veoma zainteresovan za odluku Disciplinske komisije, zatražili su i dobili odobrenje da njegovi predstavnici budu prisutni na sednici. Solunski klub je prošle sezone odbio da igra revanš polufinala Kupa kupa protiv AEK-a i kažnjen je oduzimanjem tri boda, a posle žalbi ta kazna mu nije ukinuta.

RADONJIĆ: U Srbiji se živi za derbi