24°C
01.05.2024.
117.1117
109.3684

ORLIĆI NISU USPELI: Srbija pala nakon PENALA! Holandija u FINALU Evropskog prvenstva!

29.05.2022. 22:35
Orlići
Orlići / Izvor: Profimedia

Istorija je ipak ispisana.

Fudbalska reprezentaija Srbije do 17 godina nije uspela da se plasira u istorijsko finale Evropskog prvenstva posle poraza od Holandije. "Orlići" su poraženi nakon izvođenja penala, nakon što je u regularnom toku bilo 2:2.

UŽIVA U LUKSUZU: Pogledajte gde se Vlahović oporavlja od povrede (FOTO)

ZVEZDA MOĆNO POČELA PRELAZNI ROK: Prvo pojačanje stiglo u Ljutice Bogdana (VIDEO)

POSLE 23 GODINE: Notingem Forest se vratio u Premijer ligu

U 17. minutu meča sjajnu šansu imao je Mijatović, koji je bio u "jedan na jedan" situaciji sa protivničkim golmanom, ali je ostalo 0:0.

Holandija kao da nije imala odgovor na napade Srbije, ali je uz dosta šansi "orlića" rezultat ostao nepromenjen do kraja prvog poluvremena.

"Lale" su drugo poluvreme počele na najbolji mogući način, golom. Strelac je bio van Dujven posle dobre timske akcije.

Ovaj gol ipak nije omeo mlade izabranike Radovana Krivokapića, koji su ekspresno odreagovali.

Već u 50. minutu Srbija je stigla do izjednačenja posle sjajne asistencije Stankovića iz kornera, tu loptu je Milošević zakucao za 1:1.

Nastavila je Srbija da napada sa svih pozicija, želeli su "orlići" brzo do preokreta i to se i desilo. Samo pet minuta nakon izjednačenja, u 55. minutu Mijatović je šokirao Holanđane, pogodio je za 2:1.

Upravo ovaj gol je bio poziv Holandima da krenu na sve ili ništa, silovito su krenuli u napad. Odolevala je naša odbrana koliko god je mogla ali je na kraju i načinila veliki propust koji je iskoristio Slori za novo izjednačenje - 2:2.

Videlo se da se nakon novog izjednačenja nervoza se uvukla u igru obe ekipe, pa su i jedni i drugi sačekali da istekne regularni deo igre, te se otišlo na penale.

U penal seriji Liješkić nije uspeo da odbrani nijedan udarac, pa su redom pogađali Hujsen, van den Huvel, Aagugil, Kleijn i Babadi.

Sa druge strane su bili precizni Stanković, Šljivić i Serafimović, ali je tragičar bio Radonjić čiji udarac je rutinski odbranio Kujsten, što se ispostavilo kao ključni momenat utakmice.

Ekipa Holandije će u finalu Evropskog prvenstva igrati protiv selekcije Francuske, koja je bila bolja od Portugala, takođe nakon boljeg izvođenja penala.