POSLE 23 GODINE: Notingem Forest se vratio u Premijer ligu

29.05.2022. 20:29
FK Notingem Forest
FK Notingem Forest / Izvor: Reuters

Nekadašnji dvostruki šampion Evrope savladao Hadersfild minimalnim rezultatom.

Fubdaleri Notingem Foresta posle 23 godine igraće u Premijer ligi pošto sju u finalu plej-ofa Čempionšipa savladali Hadersfild na stadionu ''Vembli'' sa 1:0. Nekadašnji dvostruki šampion Evrope iz 1979. i 1980. uz plasman u Prmeijer ligu dobiće i 170 miliona funti.

ZVEZDA MOĆNO POČELA PRELAZNI ROK: Prvo pojačanje stiglo u Ljutice Bogdana (VIDEO)

KRAGUJEVČANI OSTAJU U SUPERLIGI: Pirova pobeda Železničara protiv Radničkog

ODLAZI U STILU: Marselo - "Nije moglo bolje, najveći sam pobednik u istoriji Reala"

Hadersfild je većim dleom meča bio dominantniji rival, ali je Notingem prvi imao dobru priliku u 12. minutu kada je Jejts glavom poslao loptu tik pored stative golmana Nikolsa. Usledio je potom period meča bez prilika da bi u 43. minutu Notingem stigao do vođstva i to zahvaljujući protivniku. Garner je šutirao iz velike udaljenosti, a igrač Hadersfilda Kolvil u borbi za poziciju sa Jejtsom odbio je loptu u sopstvenu mrežu za veliko slavlje navijača Notingema koji je na poluvrmeneu vodio 1:0.

U nastavku je Hadersfil nastavio sa inicijativom, a možda je i oštećen kada sudija Džonatan Mos nije dosudio penal posle starta nad Tofolom. Međutim, do kraja Hadersfild nije uspeo da stigne do izjednačenja pa je Notingem uspeo da se posle više od dve decenije vrati u Premijer ligu.

Pogledajte kako izgleda Maria Kortizia, supruga Pietrosa Sotiroua prvotimca Ludogoreca