12°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

PARTIZAN BRANI 3:1: Ishod OVOG ČUVENOG dvomeča ZABRINUĆE Grobare pred gostovanje Malatiji (VIDEO)

15.08.2019. 08:10
Grobari protiv Malatije
Grobari protiv Malatije / Izvor: MN Press
Da li se sećate?

Fudbaleri Partizana večeras od 19 časova gostuju Malatiji u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, a crno-beli peti put brane prednost od 3:1 u evropskim takmičenjima. Klub iz Humske je u tri od četiri navrata prolazio u takvim situacijama, a Grobari se sigurno sećaju bolne eliminacije od praške Slavije nakon produžetaka i pet primljenih golova pre gotovo 17 godina.

UEFA SUPERKUP: Penali odlučili DRAMU u Istanbulu! Liverpul ODBRANIO krunu!

BEZ KALKULACIJA: Savo odredio 11 ratnika za revanš sa Malatijom

ZAPALJENA VATRA: Đorđević pecnuo Amerikance, odgovor Grega Popovića je sve iznenadio

Susret sa Česima odigran je u sklopu drugog kola tadašnjeg Kupa UEFA, a Vladimir Ivić doneo je produžetke u Pragu golom u 90.minutu, posle vođstva Slavije od 3:0 kojim su anulirali poraz iz Humske. Ipak, u produžecima, češki predstavnik je postigao još dva gola i sa ukupnih 6:4 eliminisao crno-bele.

U preostala tri navrata kada je osvajač Kupa Srbije branio 3:1 iz prvog susreta u Beogradu, Partizan je lako prolazio. To su bili dueli sa Rijekom, Dinamo Bukureštom i Pjunikom. Hrvatski predstavnik je u avgustu 1999.godine "pregažen" sa 3:0 na "Kantridi", a dvostruki strelac bio je Kežman, dok je trijumf potvrdio Ivić.

Takođe u Kupu UEFA, Dinamo Bukurešt i Partizan su 2004.godine odigrali 0:0, dok je Pjunik u kvalifikacijama za Ligu šampiona savladan minimalcem, preko Klea u 45.minutu.

Što se tiče duela sa turskim ekipama, Partizan je prošlog četvrtka prvi put savladao neki Turski klub u Evropi, a u prethodnim mečevima sa Bešiktašem i Fenerom, crno-beli su upisali dva remija i četiri poraza.

Pogledajte kako izgleda naša TV voditeljka Nina Seničar, bivša devojka italijanskog napadača, Marka Borijela