23°C
13.05.2024.
117.1197
108.716

TAKI NIKOLIĆ ZA SPEKTAKULARAN PREOKRET: Partizan okrenuo 0:2 i slavio sa dva gola u nadoknadi (VIDEO)

03.09.2023. 20:49
Nemanja Nikolić
Nemanja Nikolić / Izvor: MN Press

Nestvaran meč Parnog valjka.

Fudbaleri IMT-a i Partizana odigrali su meč šestog kola Superlige Srbije. IMT je bio zvanični domaćin iako se igralo na stadionu Voždovca, a crno-beli su slavili rezultatom 3:2 posle vanserijskog preokreta i čak dva pogotka u nadoknadi vremena.

(SASTAVI) NATHO ODMARA, NOVAJLIJA UMESTO NJEGA: Duljaj ne potcenjuje svežeg superligaša

VEČERNJA DREMKA ODBRANE PARTIZANA: Užasna reakcija već u 6. minutu i vođstvo IMT-a (VIDEO)

TRAGEDIJA NA PUTU PARAĆIN - ĆUPRIJA: Poginuo mladi fudbaler Napretka

Meč je počeo užasno po Partizan. Odbrana crno-belih je još jednom zadremala ove sezone, a to je u šestom minutu iskoristio Nikola Vukić.

Golman Aleksandar Jovanović je odbio loptu posle udarca sa strane, a Vukić se pojavio sam kao list na vetru usred kaznenog prostora i bez problema zatresao mrežu.

Preuzeo je Partizan posle toga terensku inicijativu, ređale su se šanse pred golom domaćih. Pokušao je prvo Aranđel Stojković, a potom i Kvinsi Menig koji je gađao direktno u golmana Gordića. Holanđanin je u tom trenutku imao četiri rešenja u kaznenom prostoru, ali opredelio se za sebičluk.

Posle pola časa igre Severina je imao lepu priliku, no opet je Gordić bio na mestu. Pred kraj poluvremena pokušaj sa oko 20 metara Alda Kalulua otišao je preko gola, a u nadoknadi je Menig pogodio stativu.

Više nije bilo većih šansi i prvi deo meča završen je rezultatom 1:0 za novog superligaša.

IMT - PARTIZAN 2:3 (1:0)

/Vukić 5, Kodžić 55 - Saldanja 71, Natho 91(p), Nikolić 95/

Stadion: TC Voždovac

Sudija: Pavle Ilić

IMT (4-4-2): Gordić – Glišić, Lambulić, Savić, Ćirković – Radočaj, Kijevčanin (od 68. Šedrak), Kodžić (od 62. Stamenić), Vukić (od 83. Stefanović) – M. Luković, L. Luković (od 83. Delević).

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Stojković, Ilić, Marković, Antić – Kanute (od 56. Natho), Belić – Severina (od 77. Zahid), Kalulu, Menig (od 74. Nikolić) – Saldanja.

U 56. minutu IMT je duplirao prednost. Kodžić je bio precizan na asistenciju Radočaja i doneo velikih i neočekivanih 2:0 IMT-u.

Oko četiri minuta kasnije Partizan je postigao gol, tačnije Aranđel Stojković je to uradio, ali je pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije. VAR je doneo ispravnu odluku.

Ipak, u 70. minutu Saldanja je smanjio na 2:1. Imao je situaciju "jedan na jedan" i Gordić je najzad savladan posle gomile fantastičnih intervencija.

Deset minuta kasnije Radočaj je imao šansu da reši sve dileme, ali je pogodio prečku posle kontranapada domaćih.

Saldanja je u 88. minutu promašio nepromašivo. Sam je bio ispred gola i glavom je šutirao pored stative. Nije uspeo da se snađe i namesti telo u položaj da idealno šutira, tako da je izvanredna prilika otišla u nepovrat.

U 90. minutu Kristijan Belić je odlučno ušao u kazneni prostor i iznudio faul za jedanaesterac. Arbitar nije imao dilemu, a penal je u pogodak pretvorio izraelski as Bibars Natho.

A onda - ludilo! Nemanja Taki Nikolić pogodio je mrežu u petom minutu nadoknade. Primio je loptu u kaznenom prostoru, pa sa desne strane precizno šutirao u suprotan ugao i doneo vrednu pobedu crno-belima. Kakva završnica!

Posle ove pobede Partizan ima 13 bodova, tri manje od prvoplasiranog TSC-a uz meč manje. IMT ostaje na sedam bodova, pozicija devet.

U sledećem kolu crno-beli dočekuju Radnik, a IMT gostuje Radničkom u Nišu.

Najnovije vesti o FK Partizan možete naći OVDE.