ТАКИ НИКОЛИЋ ЗА СПЕКТАКУЛАРАН ПРЕОКРЕТ: Партизан окренуо 0:2 и славио са два гола у надокнади (ВИДЕО)

03.09.2023. 20:49
Nemanja Nikolić
Немања Николић / Извор: МН Press

Нестваран меч Парног ваљка.

Фудбалери ИМТ-а и Партизана одиграли су меч шестог кола Суперлиге Србије. ИМТ је био званични домаћин иако се играло на стадиону Вождовца, а црно-бели су славили резултатом 3:2 после вансеријског преокрета и чак два поготка у надокнади времена.

(САСТАВИ) NATHO ОДМАРА, НОВАЈЛИЈА УМЕСТО ЊЕГА: Дуљај не потцењује свежег суперлигаша

ВЕЧЕРЊА ДРЕМКА ОДБРАНЕ ПАРТИЗАНА: Ужасна реакција већ у 6. минуту и вођство ИМТ-а (ВИДЕО)

ТРАГЕДИЈА НА ПУТУ ПАРАЋИН - ЋУПРИЈА: Погинуо млади фудбалер Напретка

Меч је почео ужасно по Партизан. Одбрана црно-белих је још једном задремала ове сезоне, а то је у шестом минуту искористио Никола Вукић.

Голман Александар Јовановић је одбио лопту после ударца са стране, а Вукић се појавио сам као лист на ветру усред казненог простора и без проблема затресао мрежу.

Преузео је Партизан после тога теренску иницијативу, ређале су се шансе пред голом домаћих. Покушао је прво Аранђел Стојковић, а потом и Квинси Мениг који је гађао директно у голмана Гордића. Холанђанин је у том тренутку имао четири решења у казненом простору, али определио се за себичлук.

После пола часа игре Северина је имао лепу прилику, но опет је Гордић био на месту. Пред крај полувремена покушај са око 20 метара Алда Калулуа отишао је преко гола, а у надокнади је Мениг погодио стативу.

Више није било већих шанси и први део меча завршен је резултатом 1:0 за новог суперлигаша.

ИМТ - ПАРТИЗАН 2:3 (1:0)

/Вукић 5, Коџић 55 - Салдања 71, Natho 91(п), Николић 95/

Стадион: ТЦ Вождовац

Судија: Павле Илић

ИМТ (4-4-2): Гордић – Глишић, Ламбулић, Савић, Ћирковић – Радочај, Кијевчанин (од 68. Шедрак), Коџић (од 62. Стаменић), Вукић (од 83. Стефановић) – М. Луковић, Л. Луковић (од 83. Делевић).

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић – Стојковић, Илић, Марковић, Антић – Кануте (од 56. Natho), Белић – Северина (од 77. Захид), Калулу, Мениг (од 74. Николић) – Салдања.

У 56. минуту ИМТ је дуплирао предност. Коџић је био прецизан на асистенцију Радочаја и донео великих и неочекиваних 2:0 ИМТ-у.

Око четири минута касније Партизан је постигао гол, тачније Аранђел Стојковић је то урадио, али је погодак поништен због недозвољене позиције. ВАР је донео исправну одлуку.

Ипак, у 70. минуту Салдања је смањио на 2:1. Имао је ситуацију "један на један" и Гордић је најзад савладан после гомиле фантастичних интервенција.

Десет минута касније Радочај је имао шансу да реши све дилеме, али је погодио пречку после контранапада домаћих.

Салдања је у 88. минуту промашио непромашиво. Сам је био испред гола и главом је шутирао поред стативе. Није успео да се снађе и намести тело у положај да идеално шутира, тако да је изванредна прилика отишла у неповрат.

У 90. минуту Кристијан Белић је одлучно ушао у казнени простор и изнудио фаул за једанаестерац. Арбитар није имао дилему, а пенал је у погодак претворио израелски ас Бибарс Natho.

А онда - лудило! Немања Таки Николић погодио је мрежу у петом минуту надокнаде. Примио је лопту у казненом простору, па са десне стране прецизно шутирао у супротан угао и донео вредну победу црно-белима. Каква завршница!

После ове победе Партизан има 13 бодова, три мање од првопласираног ТСЦ-а уз меч мање. ИМТ остаје на седам бодова, позиција девет.

У следећем колу црно-бели дочекују Радник, а ИМТ гостује Радничком у Нишу.

Најновије вести о ФК Партизан можете наћи ОВДЕ.