SA POLA GASA: Partizan lako do bodova protiv Kragujevčana (VIDEO)

20.02.2022. 14:54
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Crno-beli zadržali pet bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu pred večiti derbi u narednom kolu.

Fudbaleri Partizana savladali su Radnički 1923 u Humskoj sa 2:0 (2:0) u 23. kolu Superlige Srbije i tako zadržali pet bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu pred večiti derbi u narednom kolu. Crno-beli su ovim trijumfom napravili i dobru uvertiru za revanš meč nokaut faze plej-ofa protiv Sparte u Beogradu u četvrtak.

SRPSKI NIŽELIGAŠI KAO ČUVARI TRADICIJE - FUDBAL SE U OVIM MESTIMA IGRA VEĆ STO GODINA!

ISPRAVLJENA SUDIJSKA GREŠKA: Štuliću PONIŠTEN crveni karton iz meča protiv Zvezde

Partizan je brzo zapretio gostima pošto je već u 5. minutu kada je Natho sa više od 20 metara šutirao, ali je Lukić dobro intervenisao. Nastavio je Partizan sa napadima, mada nije bilo pravih prilika sve do 18. minuta kada je Rikardo doveo crno-bele u vođstvo 20. golom u sezoni na asistenciju Meniga. Samo četiri minuta kasnije Rikardo je poslao odličnu loptu usamljenom Jojiću na drugoj stativi, ali je ovaj glavom loptu poslao preko gola. U 24. Minutu je prvi put zapretio Radnički preko Varjačića pošto je Stevanović loše cenio let lopte, ali je igrač gostiju loptu poslao pored gola. Crno-beli su prednost udvostručili u 33. minutu. Prvo je Terzić propustio veliku priliku za Partizan, ali je Jojić u nastavku akcije sa 16 metara precizno šutirao i savladao Lukića. Bilo je to poslednje uzbuđenje u prvom poluvremenu, a Partizan je vođstvom od 2:0 otišao na veliki odmor.

Samo što je počelo drugo poluvreme Kragujevčani su ostali sa igračem manje. Ubiprim je faulirao Vujačića, a sudija Radaković je posle konsultacije VAR-a isključio napadača Radničkog. Bilo je to možda i najveće uzbuđenje u drugom poluvremenu koje je bilo znatno siromašnije dešavanjima u odnosu na prvih 45 minuta. Pokušao je Radnički da zapreti preko Milisavljevića u 58. minutu, ali je njegov šut sa 17 metara otišao preko gola. Najbolji pokušaj Partizan je imao preko Jevtovića u 87. minutu, ali je šutirao u Lukića, a crno-beli su zasluženo stigli do nova tri boda.

PARTIZAN – RADNIČKI 1923 2:0 (2:0)

STADION Partizana

SUDIJA: Nikola Radaković

STRELCI: Rikardo 18 i Jojić u 33.

PARTIZAN: Stevanović, Živković, Vujačić (od 85. Ostojić), Saničanin, Urošević, Jevtović, Jojić, Terzić (od 46. Jović), Natho (od 69. Baždar), Menig (od 46. Marković), Rikardo (od 69. Milovanović).

RADNIČKI 1923: Lukić, Varjačić, Andrić, Gajić, Pecelj, Piščević (od 69. Maksimović), Milosavljević, Tomić (od 78. Trifunović), S. Jovanović (od 69. Brnović), Vidović,Ubiparip.

FK Partizan od 15.30 na svom terenu dočekuje Radnički iz Kragujevca koji sa klupe predvodi Nenad Lalatović. Ovo je duel  23. kola Superlige Srbije.

Trener crno-belih Aleksandar Stanojević se odlučio za sledeću postavu:

Stevanović - Živković, Saničani, Vujačić, Urošević - Natho, Jevtfović - Jojić, Terzić, Menig - Rikardo.

Nenad Lalatović meč počinje sa sledećih 11 igrača:

Lukić, Jovanović, Pecelj, Milisavljević, Varjačić, Pisčević, Andrić, Vidović, Gajić, Ubiparip, Tomić.

Meč uživo možete pratiti na SrbijaDanas.

Najnovije vesti o FK Partizan možete naći OVDE

90+3. minut
Kraj meča u Humskoj, Partizan je savladao Radnički 1923 sa 2:0.
87. minut
Jevtović je pokušao sa skoro 20 metara, ali je šutirao pravo u Lukića.
85. minut
Potpuno je opao tempo utakmice, kao da obe ekipe jedva čekaju kraj meča.
69. minut
Dvostruka izmena u Partizanu. Izašli su Rikardo i Natho, a ušli Milovanović i Baždar.
58. minut
Pokušaj Milisavljevića sa nekih 17 metara, ali je lopta otišla preko gola Partizana.
49. minut
Ostaje Radnički sa igračem manje pošto je Ubiparip isključen posle pregledanja VAR-a zbog faula nad Vujačićem.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME

45. minut
Kraj prvog poluvremena, Partizan ima prednost 2:0.
33. minut
2:0!!! Udvostručio je vođstvo Partizan. Terzić je propustio veliku priliku za Partizan, ali je u nastavku akcije Jojić sa 16 metara precizno šutirao u desni ugao Lukićevog gola.
24. minut
Varjačić je imao dobru priliku, pošto je Stevanović loše cenio let lopte, ali je glavom poslao loptu pored gola. Prva prlika za goste.
22. minut
Veliku šansu je propustio Jojić, Rikardo je ubacio odličnu loptu, a Jojić iz sjajne prilike prebacio gol Radničkog.
18. minut
1:0!!! Partizan vodi, strelac je Rikardo. Menig je odlično asistirao Rikardu koji se dobro snašao i postigao 20. gol u sezoni.
13. minut
Miran period igre, Partizan ima inicijativu, gosti se brane, ali nema pravih šansi.
5. minut
Prvo uzbuđenje u Humskoj, Natho je šutirao sa više od 20 metara, ali je Lukić uspeo da odbrani.