СА ПОЛА ГАСА: Партизан лако до бодова против Крагујевчана (ВИДЕО)

20.02.2022. 14:54
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели задржали пет бодова предности у односу на Црвену звезду пред вечити дерби у наредном колу.

Фудбалери Партизана савладали су Раднички 1923 у Хумској са 2:0 (2:0) у 23. колу Суперлиге Србије и тако задржали пет бодова предности у односу на Црвену звезду пред вечити дерби у наредном колу. Црно-бели су овим тријумфом направили и добру увертиру за реванш меч нокаут фазе плеј-офа против Спарте у Београду у четвртак.

СРПСКИ НИЖЕЛИГАШИ КАО ЧУВАРИ ТРАДИЦИЈЕ - ФУДБАЛ СЕ У ОВИМ МЕСТИМА ИГРА ВЕЋ СТО ГОДИНА!

ИСПРАВЉЕНА СУДИЈСКА ГРЕШКА: Штулићу ПОНИШТЕН црвени картон из меча против Звезде

Партизан је брзо запретио гостима пошто је већ у 5. минуту када је Natho са више од 20 метара шутирао, али је Лукић добро интервенисао. Наставио је Партизан са нападима, мада није било правих прилика све до 18. минута када је Рикардо довео црно-беле у вођство 20. голом у сезони на асистенцију Менига. Само четири минута касније Рикардо је послао одличну лопту усамљеном Јојићу на другој стативи, али је овај главом лопту послао преко гола. У 24. Минуту је први пут запретио Раднички преко Варјачића пошто је Стевановић лоше ценио лет лопте, али је играч гостију лопту послао поред гола. Црно-бели су предност удвостручили у 33. минуту. Прво је Терзић пропустио велику прилику за Партизан, али је Јојић у наставку акције са 16 метара прецизно шутирао и савладао Лукића. Било је то последње узбуђење у првом полувремену, а Партизан је вођством од 2:0 отишао на велики одмор.

Само што је почело друго полувреме Крагујевчани су остали са играчем мање. Убиприм је фаулирао Вујачића, а судија Радаковић је после консултације ВАР-а искључио нападача Радничког. Било је то можда и највеће узбуђење у другом полувремену које је било знатно сиромашније дешавањима у односу на првих 45 минута. Покушао је Раднички да запрети преко Милисављевића у 58. минуту, али је његов шут са 17 метара отишао преко гола. Најбољи покушај Партизан је имао преко Јевтовића у 87. минуту, али је шутирао у Лукића, а црно-бели су заслужено стигли до нова три бода.

ПАРТИЗАН – РАДНИЧКИ 1923 2:0 (2:0)

СТАДИОН Партизана

СУДИЈА: Никола Радаковић

СТРЕЛЦИ: Рикардо 18 и Јојић у 33.

ПАРТИЗАН: Стевановић, Живковић, Вујачић (од 85. Остојић), Саничанин, Урошевић, Јевтовић, Јојић, Терзић (од 46. Јовић), Natho (од 69. Баждар), Мениг (од 46. Марковић), Рикардо (од 69. Миловановић).

РАДНИЧКИ 1923: Лукић, Варјачић, Андрић, Гајић, Пецељ, Пишчевић (од 69. Максимовић), Милосављевић, Томић (од 78. Трифуновић), С. Јовановић (од 69. Брновић), Видовић,Убипарип.

ФК Партизан од 15.30 на свом терену дочекује Раднички из Крагујевца који са клупе предводи Ненад Лалатовић. Ово је дуел  23. кола Суперлиге Србије.

Тренер црно-белих Александар Станојевић се одлучио за следећу поставу:

Стевановић - Живковић, Саничани, Вујачић, Урошевић - Natho, Јевтфовић - Јојић, Терзић, Мениг - Рикардо.

Ненад Лалатовић меч почиње са следећих 11 играча:

Лукић, Јовановић, Пецељ, Милисављевић, Варјачић, Писчевић, Андрић, Видовић, Гајић, Убипарип, Томић.

Меч уживо можете пратити на СрбијаДанас.

Најновије вести о ФК Партизан можете наћи ОВДЕ

90 3. минут
Крај меча у Хумској, Партизан је савладао Раднички 1923 са 2:0.
87. минут
Јевтовић је покушао са скоро 20 метара, али је шутирао право у Лукића.
85. минут
Потпуно је опао темпо утакмице, као да обе екипе једва чекају крај меча.
69. минут
Двострука измена у Партизану. Изашли су Рикардо и Natho, а ушли Миловановић и Баждар.
58. минут
Покушај Милисављевића са неких 17 метара, али је лопта отишла преко гола Партизана.
49. минут
Остаје Раднички са играчем мање пошто је Убипарип искључен после прегледања ВАР-а због фаула над Вујачићем.
46. минут
Почело је друго полувреме.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Крај првог полувремена, Партизан има предност 2:0.
33. минут
2:0!!! Удвостручио је вођство Партизан. Терзић је пропустио велику прилику за Партизан, али је у наставку акције Јојић са 16 метара прецизно шутирао у десни угао Лукићевог гола.
24. минут
Варјачић је имао добру прилику, пошто је Стевановић лоше ценио лет лопте, али је главом послао лопту поред гола. Прва прлика за госте.
22. минут
Велику шансу је пропустио Јојић, Рикардо је убацио одличну лопту, а Јојић из сјајне прилике пребацио гол Радничког.
18. минут
1:0!!! Партизан води, стрелац је Рикардо. Мениг је одлично асистирао Рикарду који се добро снашао и постигао 20. гол у сезони.
13. минут
Миран период игре, Партизан има иницијативу, гости се бране, али нема правих шанси.
5. минут
Прво узбуђење у Хумској, Natho је шутирао са више од 20 метара, али је Лукић успео да одбрани.