RIKARDO ODAGNAO CRNO-BELE MUKE: Partizan golovima napadača slavio u Subotici

19.02.2023. 17:49 17:13
FK Partizan
FK Partizan

Težak meč.

Fudbaleri Partizana savladali su Spartak u Subotici (2:1) u meču 22. kola Mozzart bet Superlige.

PREDSEDNIK NEPRIZNATE OBLASTI: Očekujem mušku borbu i pobedu Šerifa u Beogradu

SUPERLIGA SRBIJE: Javoru slađi bod iz Kragujevca

NOVI OTKAZ U SUPERLIGI: Đorđević se već oprostio od igrača!

Pola sata smo čekali da bi videli prvu kakvu takvu šansu na gradskom stadionu u Subotici, a prvi su zapretili gosti, Filipović je mogao do gola.

Odlično su kombinovali napadači crno-belih, Menig je dobro prošao po levoj strani, dodao "pod lakat", a desni bek Partizana je šutirao u donji levi ugao, ali se istakao Dubljanić. Nedugo zatim je i Kristijan Belić pokušao sa distance, još jednom je intervenisao golman domaćih.

Ubrzo su i domaći uzvratili, Šimurin udarac glavom sa ivice kaznenog prostora je zaustavio Popović.

Do vođstva tim Gordana Petrića je stigao u 41. minutu. Menig je poslao loptu preko zadnje linije, spojio Rikarda sa golom, a napadaču crno-belih nije bilo teško da prevari Dubljanića.

MOZZART BET SUPERLIGA, 22. KOLO

Spartak - Partizan 1:2 (0:1)

Strelac: Stanić u 53 Rikardo u 41, 67. minutu

Stadion: Gradski stadion u Subotici

Sudije: Živković, Beljin, Antić

SPARTAK (4-2-3-1): Dubljanić – Tanasin, Ostojić (od 51. Bogićević), Marinković, Vitorović – Ado, Stanić – Šimura, Srećković, Bijelović – Hrstić.

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Filipović, Vujačić, Marković, Urošević – Traore (od 62. Andrade), Belić – Dijabate, Natho, Menig (od 62. Jović) – Rikardo.

Nastavak je bio značajno sadržajniji, a da će tako biti najavio je Petar Stanić. Pozajmljeni igrač Zvezde je poravnao rezultat u 53. minutu. Imao je, doduše i dosta sreće pošto je lopta posle njegovog udarca sa ivice šesnaesterca kačila dva igrača Partizana i prevarila Popovića.

Crno-beli su potom preuzeli inicijativu, a do novog vođstva su mogli u 61. minutu, ali se nakon udarca Uroševića isprečila stativa.

Šest minuta kasnije nije bilo dileme, kombinovali su Natho i Jović, krilni fudbaler gostiju je šutirao iskosa sa leve strane, njegov udarac je izblokiran, ali se lopta srećno odbila do Rikarda koji je pogodio praznu mrežu.

Do kraja duela Todorovski je dva puta pokušao iz slobodnog udarca, ali je bio jako neprcizan u oba pokušaja.

Partizan se ovim trijumfom vratio na minus 11 u odnosu na Crvenu zvezdu. Spartak je na 14. mestu sa 18 bodova.

Najnovije vesti o FK Partizan pročitajte OVDE.