РИКАРДО ОДАГНАО ЦРНО-БЕЛЕ МУКЕ: Партизан головима нападача славио у Суботици

19.02.2023. 17:49 17:13
FK Partizan
ФК Партизан

Тежак меч.

Фудбалери Партизана савладали су Спартак у Суботици (2:1) у мечу 22. кола Mozzart бет Суперлиге.

ПРЕДСЕДНИК НЕПРИЗНАТЕ ОБЛАСТИ: Очекујем мушку борбу и победу Шерифа у Београду

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Јавору слађи бод из Крагујевца

НОВИ ОТКАЗ У СУПЕРЛИГИ: Ђорђевић се већ опростио од играча!

Пола сата смо чекали да би видели прву какву такву шансу на градском стадиону у Суботици, а први су запретили гости, Филиповић је могао до гола.

Одлично су комбиновали нападачи црно-белих, Мениг је добро прошао по левој страни, додао "под лакат", а десни бек Партизана је шутирао у доњи леви угао, али се истакао Дубљанић. Недуго затим је и Кристијан Белић покушао са дистанце, још једном је интервенисао голман домаћих.

Убрзо су и домаћи узвратили, Шимурин ударац главом са ивице казненог простора је зауставио Поповић.

До вођства тим Гордана Петрића је стигао у 41. минуту. Мениг је послао лопту преко задње линије, спојио Рикарда са голом, а нападачу црно-белих није било тешко да превари Дубљанића.

MOZZART БЕТ СУПЕРЛИГА, 22. КОЛО

Спартак - Партизан 1:2 (0:1)

Стрелац: Станић у 53 Рикардо у 41, 67. минуту

Стадион: Градски стадион у Суботици

Судије: Живковић, Бељин, Антић

СПАРТАК (4-2-3-1): Дубљанић – Танасин, Остојић (од 51. Богићевић), Маринковић, Виторовић – Адо, Станић – Шимура, Срећковић, Бијеловић – Хрстић.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић – Филиповић, Вујачић, Марковић, Урошевић – Траоре (од 62. Андраде), Белић – Дијабате, Natho, Мениг (од 62. Јовић) – Рикардо.

Наставак је био значајно садржајнији, а да ће тако бити најавио је Петар Станић. Позајмљени играч Звезде је поравнао резултат у 53. минуту. Имао је, додуше и доста среће пошто је лопта после његовог ударца са ивице шеснаестерца качила два играча Партизана и преварила Поповића.

Црно-бели су потом преузели иницијативу, а до новог вођства су могли у 61. минуту, али се након ударца Урошевића испречила статива.

Шест минута касније није било дилеме, комбиновали су Natho и Јовић, крилни фудбалер гостију је шутирао искоса са леве стране, његов ударац је изблокиран, али се лопта срећно одбила до Рикарда који је погодио празну мрежу.

До краја дуела Тодоровски је два пута покушао из слободног ударца, али је био јако непрцизан у оба покушаја.

Партизан се овим тријумфом вратио на минус 11 у односу на Црвену звезду. Спартак је на 14. месту са 18 бодова.

Најновије вести о ФК Партизан прочитајте ОВДЕ.