PIREJCI SU ZA TRI KLASE BOLJI: Olimpijakos LAGANO slavio u Leskovcu

31.08.2023. 22:04
FK Olimpijakos
FK Olimpijakos / Izvor: MN Press

Čukarički ide u Ligu konferencija.

Srpski predstavnik Čukarički će igrati u grupnoj fazi Konferencijske lige, pošto je Olimpijakos je slavio 3:0 u Leskovcu i s ukupnim rezultatom 6:1 se plasirao u grupnu fazu Lige Evrope. Žreb je u petak od 14.30.

DINAMO POSLE UBISTVA U ATINI TONE SVE NIŽE: Česi "RAZMONTIRALI PURGERE" u Pragu

BAHAR IMA JASNU PORUKU POSLE ŽREBA: Crvena zvezda je evropski i svetski šampion...

BORJANU MREŽA NAPUNJENA DO VRHA: Primio pola tuceta

Da Brđani imaju male šanse za prolaz bilo je jasno od početka, ali u 29. minutu je bilo sigurno. Sa desne strane stigla je lopta u srce šesnaesterca za Pepa Bjela, kojem je u putanju ušao Masuras. Bjel pušta Masurasu loptu, koji sa desetak metara gađa neometano uz levu stativu. Iz kolena je šutirao, lopta pogađa stativu i ulazi u gol. Samurović je bio nemoćan.

Nastavio je Olimpijakos da dominira. Kabi je poništen gol zbog ofsajda u 39. minutu, Bjel je izblokiran, Fortunis je gađao pored gola, da bi Bjel u poslednjim trenucima prvog poluvremena postigao gol.

Bjel je pogodio u zaustavnom vremenu i na poluvreme se otišlo sa 2:0 i ukupno 5:1 u dvomeču, pa je već posle 45 minuta na novom stadionu bilo jasno ko će u Ligu Evrope, a ko u Ligu konferencija.

Olimpijakos je nastavio u drugom poluvremenu gde je stao i brzo je postigao novi, treći gol na utakmici u 53. minutu. Panajotis Recos pogodio za 3:0. Posle kornera je Recos skočio na petercu i glavom zakucao loptu u mrežu. Samurović je bio nemoćan. Loša procena Drezgića, Recos ostaje sam i pogađa glavom.

Pokušali su momci sa Banovog Brda da smanje rezultat, ali nisu uspeli. Ostaje nam da se nadamo da će bolje partije pružiti u grupnoj fazi.