17.08.2017. 20:49
Uroš Đurđević
Uroš Đurđević / Izvor: MN Press

Na stadionu bilo i stotinak navijača gostiju.

Bez golova je završena prva utakmica plej-ofa za Ligu Evrope, između Partizana i Videotona, pa će odluka o putniku u grupnu fazu "pasti" u revanšu, za sedam dana u Mađarskoj. Stadion u Humskoj bio je prazan, zbog kazne UEFA, mada je na tribinama bilo stotinak navijača Videotona koji su prilično glasno bodrili svoje ljubimce. Ali ni oni, kao ni navijači u TV prenosu nisu mogli mnogo toga da vide. Izglednih prilika nije bilo. Pokušavao je Miroslav Vulićević, ali i Marko Janković i Sejduba Suma iz slobodnih udaraca. Međutim, sve su ovo bili veoma slabi pokušaji.

U nastavku meča, šansu su dobili Saša Ilić, Petar Đuričković i Đorđe Jovanović, mada ni to nije donelo promenu rezultata. U drugom poluvremenu, Partizan je imao periode kada je imao inicijativu, ali je Videoton na kraju bio taj koji je ispunio zadatak. Mađarski tim predvođen doskorašnjim trenerom Partizana, Markom Nikolićem sačuvao je mrežu.

Ono što je takođe bilo vidljivo, da Sejduba Suma ponovo nije ispunio očekivanja. Da je bilo navijača na stadionu u Humskoj, verovatno bi dobio zvižduke. Ovako, najskuplje pojačanje Partizana izašlo je u tišini.

Sve u svemu, crno-beli će morati drastično da poboljšaju igru ukoliko žele da ponove uspeh iz nekih prethodnih sezona, kada su igrali u grupnoj fazi Lige Evrope. A, da će biti teško, biće.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Partizana i Videotona igraju prvu utakmicu plej-ofa za Ligu Evrope, ali na stadionu u Humskoj nema navijača zbog kazne UEFA. Tačnije, nema pristalica crno-belih, ali je dozvoljeno prisustvo manje grupe gostujućih navijača. Ima ih oko 100.

SVE SPREMNO ZA VEČITI DERBI: Datum se već znao, sada se zna i TAČAN termin

POTPUNO NEOČEKIVANO: Đukić MENJAO, ali je Nikolić BAŠ IZNENADIO postavom u Humskoj (SASTAVI)

Navijači FK Videoton
Navijači FK Videoton / Izvor: Srbija Danas

Dešavanja sa stadiona crno-belih UŽIVO možete da pratite na portalu Srbija Danas

TOK UTAKMICE.

KRAJ UTAKMICE.

90+1. minut - Opasan pokušaj Lazovića. Stojković ipak brani. Naknadno sudija pokazuje da je ofsajd.

80. minut - Jovanović umesto Đurđevića.

78. minut - Đuričković umesto Jankovića.

68. minut - Poništen gol Đurđevića. Zbog faula, tako kaže sudija iz Škotske.

PARTIZANU PONIŠTEN GOL: Đurđević nije mogao da veruje šta je sudija odlučio (VIDEO)

66. minut - Umesto Sume na terenu je Ilić.

64. minut - Pada Gereši u kaznenom. Traži penal. Od toga nema ništa.

52. minut - Janković u solo prodoru. Pada posle starta Fiole. Novi "slobodnjak". Suma preko gola. Ostaje 0:0.

50. minut - Jevtović pada. Slobodan udarac na ivici kaznenog. Šutira Janković. Kratak zalet, ali preko gola.

48. minut - Đurđević u kaznenom. Ne uspeva da šutira, ali dodaje Tvambi. Na kraju, samo korner.

Nema izmena

POČINJE DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minut - Nova prinudna izmena u Videotonu. Izlazi Šćepović, ulazi Sabo.

41. minut - Lazović centrira. Lopta ka Šćepoviću koji je ne prihvata. Ometa ga Vulićević. Otklonjena opasnost.

34. minut - Vulićević šutira. Kovačik je bio na mestu i odbio u korner Crno-beli reklamiraju igranje rukom Šćepovića i traže penal. Ništa od toga... Sudija iz Škotske Biton ostaje "nem".

32. minut - Nikolić mora da menja. Hadžić izlazi, ulazi Gereši.

25. minut - Hadžić traži pomoć posle duela sa Miletićem. Nastavlja igru.

15. minut - Pada Janković. Slobodan udarac za Partizan. Đurđević namešta loptu. Pogađa u glavu Šćepovića koji je stajao u živom zidu. Ukazuje mu se pomoć.

13. minut - Ponovo napadač crno-belih pokušava. Sa ivice kaznenog prostora, ali pored gola.

12. minut - Đurđević po levoj strani. Preko gola, ali sudija ipak signalizira ofsajd.

5. minut - Korner za goste. Novi udarac iz ugla, Tavamba otklanja opasnost. Lopta ne stiže do Jankovića.

3. minut - Ostojić dobija žuti karton zbog starta nad Lazovićem.