DEMOLIRANJE: Nova BLAMAŽA Partizanovog rivala!

24.01.2018. 17:48
FK Viktorija Plzenj
FK Viktorija Plzenj / Izvor: Profimedia

Prvi meč šesnaestine finala Lige Evrope igra se 15. februara u Humskoj.

Fudbaleri Viktorije iz Plzenja pripremaju se u Španiji za nastavak takmičenja na domaćoj i evropskoj sceni. Rival Partizana u šesnaestini finala Lige Evrope, odigrao je i šesti kontrolni meč, a posle ubedljivog poraza od Salcburga (0:5), lider češkog prvenstva ponovo je primio pet golova, ovog puta od kineskog Šangaj Šenhua (1:5).

GROBARI U NEVERICI: Marković POJAČAVA Zvezdin bratski klub!

NEMA VIŠE DILEME: Liverpul NAŠAO zamenu odlazećem Kutinju!

Obafemi Martins
Obafemi Martins / Izvor: Profimedia

LUKSUZ: Hotel u kojem će odsesti fudbaleri Partizana je pravi mali GRAD (VIDEO+FOTO)

Početak meča najavljivao je potpuno drugačiji epilog. Viktorija je povela u 35. minutu preko Krmenčika, izjednačenje Šangaju sa "bele tačke" doneo je Đovani Moreno na početku drugog  poluvremena. U 49. minutu odbrana Čeha je faulirala u šesnaestercu Obafeni Martinsa, odgovornost je preuzeo Kolumbijac i zatresao mrežu za 1:1.

Samo 60 sekundi trebalo je Kinezima da poraz pretvore u pobedu. Taman toliko je prošlo od dva gola, koje je postigao Moreno i Obafemi Martins, u 62. i 63. minutu. Nekoliko trenutaka kasnije Viktorija je pretrpela potpuni debakl, pošto se u strelce upisao i Sun Šilin za 4:1. Konačno u 72. Moreno je upisao het-trik za konačnih 5:1.

Trener Plzenja Pavel Vrba, Kinezima je suprostavio sledeći tim: Hruška, Čermak, Hajek, Horava, Hrosovski - Hubnik, Kopic, Krmenčik, Limberski - Petržela, Reznik. Igrali su još: Švaček, Živulič, Kovarik, Piroh, Ivanšic, Bakoš.

U dosadašnjim proverama, protivnik čete Miroslava Đukića savladao je nižerazredne češke ligaše: Usti (3:0), Banjik Sokolov (6:0) i Iskru iz Domažlica (7:4), kao i višestrukog švajcarskog šampiona Bazel (2:1), dok je prethodni neuspeh doživeo od već pomenutih Austrijanaca.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.