ДЕМОЛИРАЊЕ: Нова БЛАМАЖА Партизановог ривала!

24.01.2018. 17:48
FK Viktorija Plzenj
ФК Викторија Плзењ / Извор: Профимедиа

Први меч шеснаестине финала Лиге Европе игра се 15. фебруара у Хумској.

Фудбалери Викторије из Плзења припремају се у Шпанији за наставак такмичења на домаћој и европској сцени. Ривал Партизана у шеснаестини финала Лиге Европе, одиграо је и шести контролни меч, а после убедљивог пораза од Салцбурга (0:5), лидер чешког првенства поново је примио пет голова, овог пута од кинеског Шангај Шенхуа (1:5).

ГРОБАРИ У НЕВЕРИЦИ: Марковић ПОЈАЧАВА Звездин братски клуб!

НЕМА ВИШЕ ДИЛЕМЕ: Ливерпул НАШАО замену одлазећем Кутињу!

Obafemi Martins
Обафеми Мартинс / Извор: Профимедиа

ЛУКСУЗ: Хотел у којем ће одсести фудбалери Партизана је прави мали ГРАД (ВИДЕО ФОТО)

Почетак меча најављивао је потпуно другачији епилог. Викторија је повела у 35. минуту преко Крменчика, изједначење Шангају са "беле тачке" донео је Ђовани Морено на почетку другог  полувремена. У 49. минуту одбрана Чеха је фаулирала у шеснаестерцу Обафени Мартинса, одговорност је преузео Колумбијац и затресао мрежу за 1:1.

Само 60 секунди требало је Кинезима да пораз претворе у победу. Таман толико је прошло од два гола, које је постигао Морено и Обафеми Мартинс, у 62. и 63. минуту. Неколико тренутака касније Викторија је претрпела потпуни дебакл, пошто се у стрелце уписао и Сун Шилин за 4:1. Коначно у 72. Морено је уписао хет-трик за коначних 5:1.

Тренер Плзења Павел Врба, Кинезима је супроставио следећи тим: Хрушка, Чермак, Хајек, Хорава, Хросовски - Хубник, Копиц, Крменчик, Лимберски - Петржела, Резник. Играли су још: Швачек, Живулич, Коварик, Пирох, Иваншиц, Бакош.

У досадашњим проверама, противник чете Мирослава Ђукића савладао је нижеразредне чешке лигаше: Усти (3:0), Бањик Соколов (6:0) и Искру из Домажлица (7:4), као и вишеструког швајцарског шампиона Базел (2:1), док је претходни неуспех доживео од већ поменутих Аустријанаца.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.