24.02.2024. 20:45
Hari Kejn
Hari Kejn / Izvor: Profimedia

Bavarci prekinuli crni niz.

Bavarci slave Harija Kejna. Bajern je savladao u velikom derbiju Lajpcig sa 2:1 (0:0), a dvostruki strelac bio je enegleski golgeter. Ekipa Tomasu Tuhela tako je prekinula seriju neuspeha, posle dva vezana poraza u Bundseligi i jednog u Ligi šampiona od Lacija u Rimu.

KRAJ SAGE: Juventus definitivno otpisao Pogbu!Pol Pogba

KRAJ SAGE: Juventus definitivno otpisao Pogbu!

FULAM ŠOKIRAO OLD TRAFORD: Ivobi srušio Mančester u poslednjim sekundamaFK Fulam

FULAM ŠOKIRAO OLD TRAFORD: Ivobi srušio Mančester u poslednjim sekundama

DOK SE ČEKA LUKA MODRIĆ: Sin premijerke Letonije potpisao za Dinamo (FOTO)Dinamo - AEK

DOK SE ČEKA LUKA MODRIĆ: Sin premijerke Letonije potpisao za Dinamo (FOTO)

Bajern je bio bolji u prvom poluvremenu. Lajpcig gotovo da nije ni pripretio, tako su mreže u prvih 45 minuta igre ostale netaktnute.

Bajern stigao do prednosti u 56 minutu, Jamal Musiala je povukao loptu, uposlio je Harija Kejna koji je rutinski obavio svoj posao, poslao je loptu u mrežu za 1:0.

Lajpcig se odmah trgnuo zaigra ofanzivnije i ubrzo izjednačio. Benjamin Šeško  je šutirao, Leon Gorecka je dokačio loptu, dovoljno da ona promeni pravac i da završi iza leđa golmana Nojera za 1:1.

U samoj završnici Bavarci su krenuli na sve ili ništa.  nagrada je stigla u prvom minutu nadoknade. Čupo Moting je odlično prošao po levoj strani, ubacio loptu u sredinu, a Kejn je bio taj koji je poslao loptu u mrežu.