ПОБЕДИО БАЈЕРН! Хари Кејн пресудио Лајпцигу

24.02.2024. 20:45
Hari Kejn
Хари Кејн / Извор: Профимедиа

Баварци прекинули црни низ.

Баварци славе Харија Кејна. Бајерн је савладао у великом дербију Лајпциг са 2:1 (0:0), а двоструки стрелац био је енеглески голгетер. Екипа Томасу Тухела тако је прекинула серију неуспеха, после два везана пораза у Бундселиги и једног у Лиги шампиона од Лација у Риму.

КРАЈ САГЕ: Јувентус дефинитивно отписао Погбу!Pol Pogba

КРАЈ САГЕ: Јувентус дефинитивно отписао Погбу!

ФУЛАМ ШОКИРАО ОЛД ТРАФОРД: Ивоби срушио Манчестер у последњим секундамаFK Fulam

ФУЛАМ ШОКИРАО ОЛД ТРАФОРД: Ивоби срушио Манчестер у последњим секундама

ДОК СЕ ЧЕКА ЛУКА МОДРИЋ: Син премијерке Летоније потписао за Динамо (ФОТО)Dinamo - AEK

ДОК СЕ ЧЕКА ЛУКА МОДРИЋ: Син премијерке Летоније потписао за Динамо (ФОТО)

Бајерн је био бољи у првом полувремену. Лајпциг готово да није ни припретио, тако су мреже у првих 45 минута игре остале нетактнуте.

Бајерн стигао до предности у 56 минуту, Јамал Мусиала је повукао лопту, упослио је Харија Кејна који је рутински обавио свој посао, послао је лопту у мрежу за 1:0.

Лајпциг се одмах тргнуо заигра офанзивније и убрзо изједначио. Бењамин Шешко  је шутирао, Леон Горецка је докачио лопту, довољно да она промени правац и да заврши иза леђа голмана Нојера за 1:1.

У самој завршници Баварци су кренули на све или ништа.  награда је стигла у првом минуту надокнаде. Чупо Мотинг је одлично прошао по левој страни, убацио лопту у средину, а Кејн је био тај који је послао лопту у мрежу.